Wpis z mikrobloga

Trzymałem się keto 1,5 miesiąca, waga spadła o 10kg i wszystko fajnie pięknie, bo samopoczucie było na plus, na treningach niby fajnie, ale...
Poprzedni tydzień byłem na wyjeździe, bez siłowni i trzymania diety, co poskutkowało na pewno wyrzuceniem z ketozy.
Dzisiaj zaliczyłem drugi trening na siłowni po powrocie i miałem wrażenie, że siła na pewno na plus, że jakoś ten trening fajniej szedł i pompa lepsza.
Zastanawiam się czy to kwestia przerwy od siłowni, czy też powrotu do węgli.

Przez to fajne uczucie siły i pompy na treningu myślę o wróceniu do węgli, chociaż trochę się boję że ciężej będzie mi redukować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mirkokoksy #keto
  • 30
czy też powrotu do węgli.


@Cumill: Powrót do węgli, po prostu to jedyna słuszna dieta jeśli nie masz problemów/chorób, inaczej bierzesz keto.

chociaż trochę się boję że ciężej będzie mi redukować ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Cumill: @Cumill: Tyle samo sie spala na keto i na węglach, no chyba, że chcesz dyskutować z badaniami.
Wręcz osobiscie bym powiedzial, ze na weglach jest lepiej gdyż zbudujesz tez
@Cumill: Mam podobny staż do Twojego ale z oceną wstrzymam się na cały rok (ponoć niektórzy zawodowcy raportowali uzyskanie pełni sił po takim czasie), zresztą ja nawet nie mam do czego porównywać bo raczej nie do ulanej kuli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NooB1980: Ale co ty bredzisz psycholu. Organizm sam potrafi syntezować kwasy tłuszczowe, nie da się jedząc normalnie HC nie jeść w ogóle tłuszczu, tłuszcz też się je.
Jak praktyka pokazuje wysoka podaż sodu i węgli to jest dobra pompa, suchośc i nabicie. Duża podaż tłuszczu to ulaństwo, brak nabicia, mokry i płaski wygląd. Dilluj z tym fałszywcu.
@Skogyr: jaka praktyka, pytam poważnie bo sam teraz redukuje na keto i w związku z tym zgłębiam wiedzę w tym zakresie a z tego co wyczytałem / usłyszalem / zobaczyłem to nic z tych rzeczy miejsca nie ma poza delikatnym ale zauważalny wyplaszczeniem
@Skogyr: uważaj, bo to jest serio psychol xD zaraz cię wyzwie od bolszewików i hitlerowców tak jak mnie, gdzie w jednym wpisie śmiechłam z wyrażenia "najlepsza dieta optymalna".

@Sahkez: Bo widać za dużo żresz, za słabo trenujesz i organizm sobie ten glikogen resyntezuje z innych źródeł tak, że nie odczuwasz tego, w miarę obcinania kalorii zrobisz się płaski jak naleśnik i ulany wodą. Albo nie masz mięśni i nie ma co się nabijać/wypłaszczać. Keto to nie magia. Redukcje się robi na takiej diecie na jakiej się będzie całe życie. Ileż razy słyszałem, schudłem 2lata temu na keto 30kg, najlepsza
@Skogyr: jak nie masz argumentów to nie rób personalnych wycieczek z dupy bo zapytałem poważnie, dlatego że jestem ciekaw. 2-3 tygodnie temu zakończyłem adaptacje i póki co przy pomiarach zarówno wizualnych, miarką jak i na tanicie wykresy spadają z bf a miecho stoi w miejscu. Jeśli swoje mądrości opierasz tylko na własnych obserwacjach to jest to błąd poznawczy. Co do końcówki to bardzo możliwe że masz rację bo jeśli chodzi o
@Sahkez: Jakie personalne wycieczki. Napisałem jak jest.
Ogólnie wszystkie badania, które są rzetelenie poprowadzone dają jeden wniosek, że sportowcy po przejściu na dietę wysokotłuszczową odczuwają spadek formy chyba, że ich treningi, poziom zaawansowania jest zbyt niski, aby zauważyć różnicę, a to wynika z tego, że podaż jedzenia jest na tyle duża, bo przecież 100% tłuszczu nie jesz, że organizm jeszcze z dostepnych źródeł potrafi wyciągnąć glukozę i rezysntezować glikogen.

Tam wiesz,
@Skogyr: będę siedział najdłużej jak mogę bo redukcja nie była czynnikiem przez który się na tą dietę zdecydowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do badań i ich rzetelności to jeden rabin powie tak inny rabin powie nie. Zdrowie najważniejsze a o najlepszą sylwetkę z nikim walczyć nie będę.
@Sahkez: Co masz szkodliwego w węglach zatem, skoro smalec i śmietana takie super zdrowe.
Co do badań, to jesteś typowy cherry picking guy, najpierw nie pasują Ci obserwacje niezgodne z Twoimi przekonaniami a teraz nie pasują badania niezgodne z poglądami.