Wpis z mikrobloga

@somskia: #!$%@? szynki ze sklepu typu polędwica sopocka, kupuj te dojrzewające(nawet w biedrze są szwarcwaldzkie i inne), mi mocno pomogły bo mam problemy z żołądkiem. Patrz na składy i jak najmniej konserwowane rzeczy kupuj.
masz bóle brzucha tylko po nabiale czy ogółem? jak ogółem to na foodmap przejdź

ja zauwazylem ze lepiej wydac troche wiecej a zjesc dobrze i zdrowo niż się napchać gównem i potem mieć problemy. Jedzenie ma tez
mleko, jogurty itp

@somskia: ale dlaczego? Masz nietolerancję laktozy? Jeśli nie, to akurat jogurty (ale prawdziwe a nie te gdzie są 3 łyżki cukru) są spoko.
Poza tym koniecznie wywal
1. produkty w których są utwardzone tłuszcza (margaryny, ale też inne rzeczy, bo dużo produktów je zawiera).
2. Białe pieczywo
3. Cukry proste
4. duże ilości tuńczyka
5. słodziki i polepszacze smaku
6. przetworzone mięso (kiełbasa, szynki)
7. słodkie napoje
@somskia: słodkie napoje, cukier, jogurty smakowe, jasne pieczywo (o ile dajesz radę jeść ciemne), jasny makaron (też na ciemny), żółty ser zamienić na najmniej tłuszczowy, no i oczywiście śmieciowe papu
@somskia: wiadomo fastfoody - mam na myśli bardziej mcdonalds czy kfc czy burgerkingi. Mnóstwo tłuszczu, kalorii (pustych kalorii). Zjesz burgera i zaraz jest głodna co wpływ ma tzw. smak umami, który ma Ciebie uzależnić żebyś zjadła więcej. Ograniczaj jedzenie na głębokim oleju, a np smaż na maśle klarowanym albo oleju kokosowym.
Możesz ograniczyć makarony - ogólnie pożywienie o mniejszych węglowodanach. Ale jeśli zjesz raz na przykład na dwa tygodnie spaghetti to