Wpis z mikrobloga

#koronawirus #lekarz #teleporada #bekazpodludzi #prawo #klauzulasumienia #zdrowie #etyka #moralnosc #ciekawostki #heheszki
Że też lekarzom na takie zdawkowe traktowanie pacjentów pozwala sumienie na które w innych sprawach ale tych ułatwiających im życie tak chętnie się powołują i zasłaniają tzw. "klauzulą sumienia". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
januszzczarnolasu - #koronawirus #lekarz #teleporada #bekazpodludzi #prawo #klauzulas...

źródło: comment_1599372066m86EsIhKCKP4WqFHUTW2xz.jpg

Pobierz
  • 64
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@janusz_z_czarnolasu: aż przypomniał mi się stary kawał w temacie lekarzy.
Sobota wieczór. Dzwoni telefon w domu hydraulika.
- Dobry wieczór. Mówi Kowalski. Pana lekarz domowy. Pan przyjdzie do mnie pilnie, bo toaleta mi się zapchała?
- Ale, Panie Doktorze! Jest sobota wieczór. Jestem w garniturze i lakierkach i zaraz na randkę wychodzę.
- Proszę Pana. Jak Pan ma problemy ze zdrowiem, to ja przychodzę o każdej porze. Dnia i nocy.
-
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@janusz_z_czarnolasu: Teleporady byłyby dobre i byłoby świetnie wprowadzić je na stałe gdyby:
- Polacy podchodzili do sprawy rzetelnie
- Ktoś kompetenty decydował czy pacjent zgłaszający się z objawami X nadawał się na wizytę czy wystarczy zlecenie badania + L4
- Lekarze brali odpowiedzialność za decyzję o zakończeniu leczenia na teleporadzie kiedy pacjent zgłaszaja objawy wymagające sprawdzenia organoleptycznego
Plusy - mniejsze kolejki, mniej pacjentów z typowymi grypami czy innymi przeziębieniami w przychodniach,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elosk_xo: za 10 lat jak już będziesz brać 200zl za 15 minut wizytę, w której będziesz traktował pacjenta jak smiecia- tak, tak samo jak będziesz brał z pielęgniarkami łapówki w szpitalach żeby coś szybciej zrobić
@elosk_xo: No kolego, to że Państwo Polskie zmusza cie (specjalnie z małej) do #!$%@? za darmo na dyżurach, a ty na to narzekasz, to pokazuje brak jakiejkolwiek przyzwoitości. Bo chciałem ci tylko przypomnieć że to samo państwo funduje ci darmowe mocno specjalistyczne studia, które w normalnych okolicznościach kosztowałyby miliony monet.

A co do mówienia rzeczy prosto w twarz. Nawet nie wiesz ile razy lekarz potraktował mnie jak śmiecia, w ogole ignorując