Wpis z mikrobloga

Dieta #strongaf. Znowu to samo, to jest podstawa mojej diety jem to właściwie codziennie. Czyli mięso+ziemniaki+sałatka... i to w różnych kombinacjach.

Właściwie tyle samo co ostatnio

Stek wołowy ~400g
Frytki z pieca 650g+
miska sałatki
Białko WPI 70g
Napój 1L.

Przybliżone kcal 2500 172b/215w/100t

Stek grillowany, medium rare, sól i pieprz

Frytki domowe, ze zwykłych ziemniaków, właściwie bez tłuszczu, jedna łyżka. Do tego przyprawione czosnkiem w proszku, ostrą papryką oraz przyprawą do ziemniaków.

Sałatka podstawowa, pomidor,ogórek,cebula,ogórek małosolny... Do tego olej OCET! cukier... słodko kwaśne :)

Takie żarcie mi się nigdy nie nudzi :P

#strongaf #dieta #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Dieta #strongaf. Znowu to samo, to jest podstawa mojej diety jem to wła...

źródło: comment_1599495813zwSLH5eSfImQMtqp4MfQBI.jpg

Pobierz
  • 24
ile tak z ciekawości za taką porcję mięska płacisz


@Nemeczekes: 40-90zł za kilogram. Zależy czy stek z rostbefu czy polędwicy bo takie głównie jem. Ogólnie chude steki, bo przy takich ilościach mięsa i innych tłuszczy... po prostu przy fajnym tłustym steku angle się robi... 200g tłuszczu na posiłek heh a to już za wiele.
jak robisz fryty z pieca?


@Elijah_S: dwa sposoby mam. Jeden z moczeniem w wodzie z cukrem przez około godzinę albo bez tego. Wycieram frytki w ręcznik papierowy. Dodaje łyżkę oleju (zawsze chociaż minimum oleju dać trzeba po prostu znacząco ulepsza to smak) przyprawy, to różnie, czasami tylko sól, czasami przyprawa do ziemniaków, no a dzis czosnek+przyprawa do ziemniaków+ostra papryka.
I na blachę wyłożoną papierem do pieczenia, do pieca... 200 stopni, góra/dół,
nie wolisz z frytkownicy? Wiem że sporo tłuszczu ale są lepsze. Muszę spróbować tej metody z moczeniem, poprawia smak?


@pan-bartolomeu-dias: Z frytkownicy są ok ale nie koniecznie lepsze niż z pieca. Z pieca są po prostu inne, dla mnie lepsze, ogólnie lubię ziemniaki z pieca, czy to frytki, czy to pokrojone w talarki czy po prostu w kostkę :) Dodaj różne przyprawy... i można jeść cały czas bo się nie nudzi.
kozak gdzie kupujesz wolowine i jak smazysz tego steka drogi kolego. Opisz prosze dokladnie,patelnia jaka temp ile. Dziekuje pozdrawiam zycze #!$%@? masy


@melatonin2803: Wołowinę to mam od swojego rzeźnika, który po prostu dzwoni do mnie jak mu się trafi fajna miękka krówka i wtedy zamawiam po kilkadziesiąt kilogramów :)

Mój sposób który już dawno temu opanowałem jest taki:
Rozgrzewam mocno patelnie, trochę oleju, dodaje też masło, rozmaryn świeży, czosnek świeży wkładam
spoko bardzo dziekuje za szczegolowy opis.:)


@melatonin2803: Nie ma sprawy... jak często robisz steki i chcesz uniknąć frustracji to właśnie termometr elektryczny do mięsa jest niezbędny :) Bo sobie kilka razy sprawdzisz, zorientujesz się przy jakiej temperaturze wewnątrz stek jest dla Ciebie najlepszy i wtedy zawsze taki wychodzi :)