Wpis z mikrobloga

Panowie, to co się dziś wydarzyło w meczu Liverpool - Leeds United to myślę, że samo z siebie jest jak votum nieufności wobec selekcjonera Jurka Brzęczka. Tak jak Jurka bardzo lubię i szanuję za jego wieloletnie doświadczenie, za wkład w kadrę olimpijską w Barcelonie... Ale panowie, nie może być tak, że my co zgrupowanie będziemy zastanawiać się, czy ten i ten zawodnik zagra na poziomie, jaki prezentuje w klubie. Tak jest od dłuższego czasu z Piotrkiem Zielińskim, tak jest z Mateuszem Klichem... I myślę, że to dobra pora, aby pewne rzeczy uwypuklić. Jurek dał Klichowi zagrać ostatnio jakieś kilka minut, a on tymczasem z marszu wchodzi z buta do Premier League wraz z wracającym po kilkunastu latach Leeds. I w tym meczu on rozgrywa, on odbiera, on biega od linii do linii, on ma ten tajming, on ma ten pass. Angielskie media piszą, że to żołnierz Bielsy, od którego ten zaczyna ustalanie jedenastki. Wymowne, jeśli ten sam Bielsa jest wzorem wielu trenerów, w tym Pepa Guardioli prawda? A tymczasem ten sam Klich przyjeżdża na zgrupowanie reprezentacji i zamiast niego w pierwszym składzie gra Jacek Góralski. No panowie, ja przepraszam, ale to jest niepoważne. Z całym szacunkiem dla Jacka, który w każdym meczu pokazuje serducho i wypluwa płuca, ale umówmy się, że na takim poziomie do jakiego my aspirujemy, do jakiego dąży reprezentacja Polski to zawodnik grający w środku pola nie może tylko skupiać się na odbiorze. Nie może po prostu. On musi rozgrywać, on musi brać odpowiedzialność, on musi uruchamiać skrzydłowych i wbiegać w pole karne. To daje Klich w Leeds i może my zastanówmy się, czy w reprezentacji na pewno problemem jest mental Mateusza czy Piotrka, a może niezdarność taktyczna.

#mecz #kanalbekowy
a.....1 - Panowie, to co się dziś wydarzyło w meczu Liverpool - Leeds United to myślę...

źródło: comment_1599938774eSVRYqCrjJN32TtdsOZL1G.jpg

Pobierz
  • 23
@aut91: Mati, ja powiem tak: on ma tom umiejętność czytania gry, to antizipieren. Jak jeszcze grałem w Bundeslidze to trenerzy na to patrzyli tak? Bielsa to też nie jest jakiś amator tak? W Szalke jak do nas przychodził młody piłkarz to pierwsze co to go uczyliśmy antizipieren. Nie no najpierw to co innego szło w ruch hehe. Ja pamiętam Klicha jeszcze za czasów gry w Ajaksie i tam już było widać
z.....m - @aut91: Mati, ja powiem tak: on ma tom umiejętność czytania gry, to antizip...

źródło: comment_15999406979lB6LHDZ21spQNxuWvNFGD.jpg

Pobierz