Wpis z mikrobloga

1. Zamień swój balkon w miejsce idealne na letni chillout.
2. Spróbuj jakiegoś ekstremalnego wyczynu- lot tandemem, skok na bungee, nurkowanie, etc.
3. Zrób trzy potrawy z papryką w roli głównej.
4. Zbuduj swojemu zwierzakowi atrakcje np. labirynt, drapak, hamak, cokolwiek.

Nie posiadam zwierzaka, a te wszystkie ekstremalne wyczyny już robiłem. Pimp my balkon mam w planach i tak, więc wypadło na potrawy z papryką w roli głównej.

Nie jestem jakimś miłośnikiem papryki, więc było to dla mnie pewne wyzwanie i w sumie wyszły mi nawet cztery potrawy:
- Pieczona papryka, faszerowana mięsem mielonym - klasyka gatunku i moje pierwsze skojarzenie kiedy myślę o potrawie z papryką w roli głównej.
- Faszerowana papryka gotowana na parze, podana z ryżem po serbsku (czyli w takim sosie paprykowym) - bardziej ambitna wariacja potrawy wyżej (ale pieczona lepsza).
- Masło paprykowe - super np. na grilla, bardzo miła odmiana dla oklepanego masła czosnkowego.
- Zupa paprykowa z ricottą i miodem - wyszła genialnie, gęsta jak krem i przepyszna. Na pewno wejdzie do mojego stałego repertuaru kulinarnego.

Jeżeli są chętni, to mogę podesłać przepisy.

#mirkowyzwanie #gotujzwykopem
macrusher - 1. Zamień swój balkon w miejsce idealne na letni chillout.
2. Spróbuj ja...

źródło: comment_1599997647tLusbsOp3weMsrK79qcZ0P.jpg

Pobierz
  • 2
@daniio33: Proszę bardzo: https://www.monsieur-cuisine.com/pl/przepisy/detal/zupa-paprykowa-z-ricotta-i-miodem/

Ja akurat używałem lidlomixa, więc przepis jest do niego, ale bez problemu można to zrobić bez jego użycia.
W krokach gdzie jest smażenie wystarczy użyć zwykłej patelni, słowa "pojemnik miksujący" zamieniasz na zwykły garnek a miksować możesz mikserem ręcznym.

Ja dodałem prawie 2x więcej ricotty niż jest w przepisie (bo takie opakowanie kupiłem i szkoda mi było wyrzucić) i chyba dlatego wyszło bardziej kremowo. Tak samo z