Wpis z mikrobloga

Koledzy i koleżanki. Proszę Was o poradę.
Kilka miesięcy temu zdecydowałem się na zakup roweru. Z racji, że nie jeździłem baaardzo długo to podszedłem do zakupu bezpiecznie - kupiłem neutralny, crossowy, budżetowy rower, żeby sprawdzić czy mi się spodoba. No i spodobało się bardzo:) Z tym że poszło to w kierunku jazdy szosowej. Jeżdżę w 90% po asfalcie albo ścieżkach.
No i teraz potrzebna mi jest Wasza pomoc. Czy z punktu widzenia totalnego amatora jakim jestem, to jest sens wymieniać rower na szosowy? Czy "higiena jazdy" aż tak się zmieni? Fajnie byłoby jeździć szybciej, rowery szosowe mi się podobają ale zastanawiam się, czy zamiana jakoś mocno poprawi moje odczucia z jazdy. A może po prostu wymienić opony na jakieś typowo szosowe?
Na dwa rowery niestety miejsca nie mam.
#rower
Tusiek89 - Koledzy i koleżanki. Proszę Was o poradę.
Kilka miesięcy temu zdecydowałe...

źródło: comment_1600018627PlFXAiuxXPL3MMTWT1FRDC.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Tusiek89: to może gravel i 2 komplety kół, typowo szosowe i jakieś na teren. Wymiana opon na szosowe na crossówce da ci trochę prędkości, ale rower geometrią i pozycją nie daje takiej frajdy w #!$%@? jak typowa szosówka
  • Odpowiedz
Myślałem też o wypożyczeniu jakiegoś Tribana z Decathlonu na jeden dzień. Oceniłbym wtedy czy gra jest warta świeczki. Koszt to bodajże 75 zł. Relatywnie niewiele za rozwianie wszelkich moich wątpliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tusiek89: Po pierwsze jak wyżej, zmiana opon na cieńsze. Do tego możesz odwrócić mostek i kierownicę żeby obniżyć pozycję. Do tego kupić lemondkę.
Piszę to jako osoba, która kupiła Lazaro X-Force v4 i po czasie zachciało mi się bardziej sportowej pozycji. Powyższe zastosowałem u siebie (oprócz zmiany opon) i coś to daję ale to nie jest to czego zapewne potrzebujesz. Ostatecznie kupiłem Tribana 520 i różnica jest niesamowita. Czasami mam wrażenie,
  • Odpowiedz
@Tusiek89: też zaczynałem na crossie (jak wielu) kupiłem go w sierpniu, pojeździłem do zimy i na wiosne zmieniłem opony na 700x28c (tanie, mitas flash-polecam) oraz widelec na sztywny/lekki plus wyjęcie podkładek spod mostka, przejeżdziłem na tym sezon i na następną wiosnę kupiłem szosę (sensa romagna plus od razu pedały spd), największa zmiana jaką zauważyłem to sztywność/lekość roweru, oczywiście wzrosła średnia prędkość i co najważniejsze większa prędkość na podjazdach i łatwość ich
  • Odpowiedz
Kilka miesięcy temu zdecydowałem się na zakup roweru. Z racji, że nie jeździłem baaardzo długo to podszedłem do zakupu bezpiecznie - kupiłem neutralny, crossowy, budżetowy rower, żeby sprawdzić czy mi się spodoba. No i spodobało się bardzo:) Z tym że poszło to w kierunku jazdy szosowej. Jeżdżę w 90% po asfalcie albo ścieżkach.

No i teraz potrzebna mi jest Wasza pomoc. Czy z punktu widzenia totalnego amatora jakim jestem, to jest sens
  • Odpowiedz