Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z tu obecnych miałby ochotę poświęcić trochę czasu i wyjaśnić co robię nie tak? Kupiłem kilka dni temu #ender3, wrzuciłem filament dołączany do zestawu, jakiś szybki wydruk i wszystko wyszło naprawdę ładnie. Zamówiłem filament od DevilDesign, zmieniłem temperatury i klops. Od 3 dni nie jestem w stanie nic wydrukować. Wszystko wygląda fatalnie jak na zdjęciu. Nie mam już zielonego pojęcia, przewertowałem kilkanaście filmów, próbowałem mnóstwa ustawień i dupa :/ A może ktoś spod Warszawy znajdzie się z odrobiną czasu w niedzielę i zechce odpłatnie podszkolić mnie z ustawień, obsługi itp? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#drukarka3d #druk3d
Pobierz
źródło: comment_1600552703RXKy1uGgbtahXmw42fhTQg.jpg
  • 23
@ivanoszka: mam petg i pla, próbuję obu i efekt jest ten sam. Nie mam zielonego pojęcia co ustawić w CURA (poza temperaturą 200/50). Mogę ustawić jakikolwiek wydruk z domyślnym (?) profilem z CURA i podesłać efekt po kilku minutach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trucha13657: jak na drukarkę kupiona kilka dni temu stół nieźle zajechaniu

Wymiana głowicy jeśli puszczałem coś w pet a potem pla może być korek że względu że pet się robi w wyższej temp

Spróbuj cold pool nieco rozgrzać hotend jakieś 150st może i więcej i wyrwać filament z hotenda
@trucha13657: to jest z filamentu który już masz mireczek? Bardzo niedolany ten wydruk, możesz zwiększyć flow i zobaczyć jak wyjdzie. Najlepiej na testy drukuj jakiś walec, bo dobrze wtedy widac czy ustawienia szwu są dobre tzn. czy masz dobrze dobraną retrakcję i prime.
@trucha13657: na początek sprawdz w quality czy wszystkie line width są takie same jak średnica twojej dyszy. Jeśli jest ok, ustaw wysokość warstwy na jakieś 0.2, to taka optymalna narazie na kalibrację. W Material możesz spokojnie podbić temperaturę do 210-220 stopni, ale jest zrobiony gcode do testów temperatury filamentu:https://www.thingiverse.com/thing:2493504
Najważniejsze ustawienia to flow, narazie powinienieś je mieć na 100% lub coś blisko. Jeśli potrzebujesz ustawić flow na 120% albo 80%