Wpis z mikrobloga

Hej, młody pomyka już któryś rok z rzędu na basen, w tamtym roku chciałem go wysłać dodatkowo na jakieś sztuki walki, żeby wyrobił sobie charakter, pewność siebie i trochę umiejętności które chłopakowi mogą się przydać. Niestety covidy i inne odwołały zajęcia i teraz stoje przed wyborem na co go posłać. Boksu i judo nie chce, co myślicie o Karate czy Aikido? Ja nic z tego nie trenowałem, więc nie znam się ( ͡ ͜ʖ ͡)
#sztukiwalki #karate #aikido

Na jakie zajęcia wysłać chłopca 12 lat

  • Karate 73.6% (39)
  • Aikido 26.4% (14)

Oddanych głosów: 53

  • 16
@kolezka1:

Aikido to gówno niemające nic wspólnego z rzeczywistością. Ile jeszcze trzeba to ludziom powtarzać? Z resztą to nawet nie jest sport, więc nie pojeździsz sobie na zawody ani specjalnie krzepy nie nabierzesz pewnie, nic.

Karate - zazwyczaj to gówno tak samo, prawdopodobnie duża część treningu to będzie nauka na pamięć ruchów w powietrzu (kata, kihon) - tragedia. Jest przynajmniej element sportowy - zazwyczaj mniej niż bardziej sensowny, ale jednak. Ja
@kolezka1:

Wygląda jak kyokushin (jak nazwa wskazuje). Spoko pod tym względem, że jest prawdziwa walka sportowa, ale bez uderzeń na głowę. Czyli w prawdziwym życiu możesz tak samo łatwo dostać w łeb XD No ale przynajmniej kondycja, kopnięcia itd. mogą się przydać jak się przerzuci na mma, więc na początek może być.
@kolezka1:
Tak, jeżeli karate to kyokushin jest najsensowniejszy z tych co znam. To ciężki i twardy styl i uczy, że limity są w głowie lub jak to ładnie ujmują niektórzy pokonywać własne słabości. Jak wspomniał już @WykresFunkcji nie ma uderzeń ręką w głowę, przez co zrobiła się trochę patologia i nie ma odruchu obrony/przyzwyczajenia przed tym co w zasadzie można spotkać najczęściej. Niektórzy trenerzy wprowadzają trochę boksu w rękawicach bo wiedzą
Dzieki wszystkim za podpowiedzi i informacje. Wyladowalismy wlasnie na treningu karate Shinkyokushin, mlody zadowolony wiec na jakis czas napewno zostaniemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)