Wpis z mikrobloga

#tmobile #oszustwo #zaplium #sms #smspremium #oszukujo #scam

Hej mirki.

Mama wczoraj odwaliła niezłą akcje. Wrzuciła telefon niezablokowany do torebki i hyc do samochodu. Potem jak wróciła do domu to ogarnęła, że przyszły do niej jakieś smsy o treści: "ZAPLIUM. Juz mozesz koszystac ze wszystkich tresci w serwisie. Dostep za 34,99 zl/co 2 tygodnie. Anulowanie: tu jakiś link z bitly itd.." oraz drugi z danymi do konta na jakimś zaplium. Mama wystrachana zadzwoniła dziś do mnie żebym to odkręciła. Gadałam z konsultantem T-Mobile, zablokował mamie zdalnie usługi premium na telefonie, a kwota która została podana w SMS będzie na fakturze, ale pani naliczy też rabat od T-Mobile o tej samej wysokości, więc uszło to mamie na sucho. Jednak zastanawiam się, czy nie powinna jeszcze wejść w ten link bitly w celu anulowania subskrypcji. Może być tak, że mimo zablokowania premium itd nadal będzie się naliczać ta kwota co dwa tygodnie bo mama nie odpisała nic na ten SMS? Miał ktoś taką sytuację?
  • 4
  • Odpowiedz
@Earthwithoutart: tak, wchodzenie w linki bit.ly to najodpowiedzialniejsza rzecz na swiecie, popros mame zeby podala mi swoj pesel, adres zamieszkania, numer konta i dane karty platniczej, to postaram sie to odkrecic, mam znajomosci
  • Odpowiedz