Wpis z mikrobloga

Witam Mireczki,

ostatnio jechałem przez Stalową Wolę i dziś dowiedziałem się, że jest tam fotoradar na jednym ze skrzyżowań z sygnalizacją. Fotoradar ten nie strzela zdjęć z powodu prędkości, tylko wjazdu na czerwonym świetle. Ja wjechałem tam na późnym żółtym.. . i bardzo się boję mandatu.

Czy fotoradar ten nie powinien być odpowiednio oznakowany?? Przed sygnalizacją nie ma ŻADNEJ informacji o fakcie wideorejestracji.

Czy taki mandat ma w ogóle moc prawną w związku z powyższym faktem? ¯\_(ツ)_/¯

#fotoradar #mandat #gitd #itd #polskiedrogi #drogi #prawo
Pobierz
źródło: comment_1601304049qaA8cswKJv361zLg2hXgws.jpg
  • 6
@MikeR: Na brak oznakowania nie masz co liczyć - w 2015 roku uchylono rozporządzenie "do art. 129h ust. 5 Prawa o ruchu drogowym, w którym minister ma obowiązek określić warunki: lokalizacji radaru, sposobu jego oznakowania (ma być prewencyjnie oznaczony i widoczny) oraz sposobu, w jaki mierzy on zachowanie pojazdu." Zresztą nawet jakby był obowiązek znakowania fotoradarów to i tak wątpię że kogokolwiek obchodzi brak wymaganego znaku skoro jest zdjęcie - ma
@MikeR: Jeszcze art 129h PoRD:

Minister właściwy do spraw transportu, mając na względzie przyczyny i lokalizację wypadków drogowych, przeciwdziałanie tym wypadkom oraz wdrażanie kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, określi, w drodze rozporządzenia:
1)(...)
2)sposób oznakowania stacjonarnych urządzeń rejestrujących oraz obudów na te urządzenia, z uwzględnieniem oddziaływania prewencyjnego poprzez zapewnienie odpowiedniej widoczności;

Tego właśnie rozporządzenia nie ma bo jest uchylone od 2015 roku, ale moim zdaniem to nic nie zmienia,