Wpis z mikrobloga

@kajak98 ewakuacja to może złe słowo, bo przy rzeczywistej ewakuacji mogą być inne priorytety. Ja to nazywam parkowaniem na wypadek apokalipsy zombie. Jak parkujesz to wiesz ile masz czasu i możesz poświęcić te kilka sekund. Nigdy nie wiesz, czy jak będziesz odjeżdżał, to te kilka sekund zawracania nie zadecyduje o Twoim życiu XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
w firmie gdzie pracowałem był nakaz stawania tyłem. Wynikało to z tego iż w przypadku ewakuacji - odpalasz i jedziesz.


@kajak98: @zyywiec: W Japonii niemal wszyscy tak parkują, ze względu na częste trzęsienia ziemi. Dzięki temu są w stanie szybko odjechać od budynku który grozi zawaleniem.
@campe na jednym osiedlu tak było i moglo to wynikać z tego ze parkując tyłem i dojeżdżając kołami do krawężnika niektóre auta zastawiały ponad połowę chodnika, ale nie wiem a zdjęcie kota śmieszne xd
@Painting-colors-in-the-dark: @zyywiec: @PerkoS: @Tosiek14: Tak mi to wytłumaczono - i to nie jest tak że każdy zablokuje straż bo będzie korek - jest to przewidziane. Zakład nie miał tylko 1 bramy. Jedna służyła dla pracowników i ciężarówek, pozostałe 2 są właśnie przeciwpożarowe/techniczne.
I ewakuacja ludzi w jednen lub kilka punktów na świeżym powietrzu w wypadku np pożaru składowiska materiałów, czy też czegoś na produkcji nie byłaby dobrym rozwiązaniem,