Wpis z mikrobloga

Dzisiaj zapraszam na rozbiórkę trzech świetnych zapachów na zbliżające się chłodniejsze miesiące w wyśmienitych cenach :)

Nishane Ani - Moja ulubiona wanilia, zapach chwilami przypomina mi Grand Soir, ma w sobie coś w tle także z Musc Ravageur Frederica Malle. Zapach jednak od obydwu wyróżnia się dodatkiem właśnie w postaci wanilii, do tego czarna porzeczka i imbir. Idealny na zimę, mocny zawodnik jak większość Nishane :)

Oajan - Przepiękne połączenie miodu, cynamonu, benzoin i kilku innych nut. Mocny, ciężki, idealny na zimę :) Mój ideał zapachu z miodem, bardziej męski Ambre Narguile Hermèsa.

Musc Ravageur - Zakochałem się od pierwszej chwili, piżmo podane w sposób elegancki i bezpieczny, z dodatkiem cynamonu, wanilii i goździków. Odurzająca woń :)

Jest także trochę dekantów i ml do odlania :)

PARFUMS DE MARLY OAJAN - 4,40 zł/ml
Do rozlania około 30ml.
https://www.fragrantica.com/perfume/Parfums-de-Marly/Oajan-21548.html
Minimum 5ml.

NISHANE ANI - 7,50 zł/ml
Do rozlania około 65ml.
https://www.fragrantica.com/perfume/Nishane/Ani-54785.html
Minimum 5ml.

FREDERIC MALLE MUSC RAVAGEUR - 8,90 zł/ml
Do rozlania około 20ml.
https://www.fragrantica.com/perfume/Frederic-Malle/Musc-Ravageur-1801.html
Minimum 5ml.

Metoda odlewania to strzykawka + wężyk. Będą także ładne etykietki :) Flakona zostają u mnie.

Dekanty
- Alexandria Fragrances Black Tie Affair oryginalny sample 5ml - 40zl (klon Yves Saint Laurent Tuxedo) - niedostępne w PL
- Alexandria Fragrances Royal Equestrian oryginalny sample 5ml - 40zl (klon Parfums de Marly Layton) - niedostępne w PL
- Alexandria Fragrances Burj Khalifa 5ml - 30zl (klon Amber Oud Roja Dove) - niedostępne w PL
- Alexandria Fragrances Fructus Virginis 5ml - 30zl (klon Lost Cherry Tom Ford) - niedostępne w PL
- Chopard - Oud Malaki - 10ml - 28zł
- Dior Vetiver (butikowy) - 10ml - 69zł
- Franck Boclet Rock&Riot Vinyl - 5ml - 33zł
- Jacques Fath Curacao Bay - 10ml - 25zł
- Humiecki & Graef Eau Radieuse - 5ml - 37zł
- Lalique Ombre Noire - 10ml - 45zł
- Lalique Terres Aromatiques (butikowy) - 35zł
- Marc-Antoine Barrois Ganymede - 10ml - 70zł
- Nishane Hundred Silent Ways - 5ml - 40zł
- Ormande Jayne Black Gold - 5ml - 70zł (13,50zł/ml - retail -> 17,50zł/ml)
- Paco Rabanne Invictus Aqua 2016 - 9,5ml - 30zł
- Ralph Lauren Supreme Leather - 5ml - 14zł
- Roja Elysium Cologne - 5ml - 60zł
- Saponificio Varesino Opuntia EDP - 15ml - 46zł - zapach od włoskiego producenta męskich kosmetyków linii zapachowej Opuntia mydła do golenia - w stylu Dior Sauvage
- Set Sail Martinique Tommy Bahama - 5ml - 17zł
- Tiziana Terenzi Siene - 5ml - 27zł
- Thomas Kosmala No. 4 Après l'Amour - 5ml - 33zł
- Vilhelm Parfumerie Morning Chess - nowość w PL - taki dobry jakościowo Zara Vibrant Leather/klimaty Aventusa - 3ml - 29zł

Mililitry z włłsnych flakonów
- Bond No 9 Bleecker Street - 7zł/ml (ostatnie 15ml)
- Carner Barcelona Fig Man - 4zł/ml (maks 30ml)
- Carner Barcelona Salado - 4zł/ml (ostatnie 10ml)
- Dior Purple Oud (butikowy) - 4,80zł/ml (ostatnie 15ml)
- Essential Parfums Divine Vanille - 3zł/ml (ostatnie 10ml) - genialny zapach od twórcy Heroda PdM, dla mnie to idalne połączenie Spiritueuse Double Vanille, Heroda i elementami Tobacco Vanille TF, który skręca wystarczająca w męską stronę abym mógł się nim w pełni rozkoszować
- Maison Francis Kurkdjian Grand Soir - 7zł/ml (ostatnie 10ml)
- One Of Those Helium [2He] - 2zł/ml - klimaty Ambre Narguile Hermèsa / PdM Oajan
- Parfums de Marly Layton - 5,50zł/ml - (maks 20ml)
- The Gate Secret Encounter - 5,5zł/ml (maks 25ml) - niedostępne w PL - genialny przyprawowiec, jest aromatycznie oraz mimo, że nie podają w składzie to mam wrażenie, że wyczuwam bardzo delikatnie tytoń. Dodatkowo fajnie w tle wyczuwalna szałwia i artemizja (retail -> 8zł/ml)
- Tom Ford Ombre Leather - 4zł/ml (maks 15ml)
- Xerjoff Renaissance - 7,5zł/ml (maks 20ml)

Flakony i próbki
A - Mercedes-Benz For Men Intense - klimat Fahrenheit/Aqua Fahrenheit - zostało około 73ml (flakon 75ml) - batch 7044 (2017-02-13) 70zł
B - Molton Brown Londinium 50ml - 200zł - dla mnie połłczenie CH Men Prive i GPH II, wycofany, niedostępny w PL i ogólnie prawie niemożliwy do dostania, nowy, brak pudełka
C - Axe Dark Temptation - zostało około 45ml - 12zł
D - Salvatore Ferragamo Signorina - 100zł - zostało około 99ml (flakon 100ml) -(batch 00h55e2 - 2017-05)

Szkło: 3 zł
Mam szkiełka: 5 ml, 10 ml, 30 ml - szkieł powinno mi wystarczyć - będę domawiać w razie potrzeby.

Koszty wysyłki
Paczkomat: 14zł
Kurier inpost: 16zł

#rozbiorka #perfumy
Pobierz
źródło: comment_1601810165mYpfziDdbjLiDQ32CM1bKC.jpg
  • 15
Koniec Oajana i Divine Vanille. Reszta nadal jest :)

@vizori: Jak wszystko co udaje mi się w tak dobrych cenach, szczęście i jednorazowa okazja :) Chciałbym mieć dostęp stały do zapachów takich cenach.
Koniec wszystkich ml. Będę późniejszym wieczorem wysyłał podsumowania na pw :) Oczywiście nadal jest dostępna większości ml z własnych flakonów i dekanty :)