Wpis z mikrobloga

Próbowałem poszukać info czy może da się uniknąć kwarantanny po przylocie do #uk robiąc przed wylotem test na #covid19 Rt-PCR (czy jakoś tak), tak jak do Grecji np, ale z tego co widzę to chyba to nie przejdzie, chociaż nigdzie za bardzo nie znalazłem konkretnego potwierdzenia /zaprzeczenia.
Ktoś może wie coś więcej na ten temat?
  • 34
@justlikethat:

Poszczególne grupy osób będą zwolnione z obowiązku poddania się 14-dniowej kwarantannie po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Należą do nich m.in.: kierowcy zawodowi przewożący towary lub osoby w międzynarodowym transporcie kołowym, osoby przybywające do Anglii w celu tranzytu do innego państwa, sezonowi pracownicy pracujący w branży rolniczej mający zapewnioną pracę na konkretnej farmie.


https://www.gov.pl/web/wielkabrytania/koronawirus-w-wielkiej-brytanii--zalecenia-dla-mieszkancow-oraz-podrozujacych2
@zeek: no niby tak tylko pytanie czy jakoś sprawdzają w jakich krajach byłeś wcześniej czy biorą cię na słowo? W moim przypadku zresztą to nie wchodzi w grę bo kilka dni temu przyleciałem do PL i za dwa dni wracam do uk, także musieliby naprawdę mieć wszystko w dupie żeby tego nie sprawdzić (co jest możliwe, ale jednak wolałbym to załatwić na legalu).
@zeek: nope, czytałem dziś tekst gdzieś na stronie rządowej który mówił że jeśli przebywałes przez ostatnie 4 dni w kraju "bezpiecznym" ale wcześniej byłeś w kraju "niebezpiecznym" to po przylocie musisz odbyć jeszcze 10 dni kwarantanny. Czyli żeby według ich zasad przyleciec z takich Niemczech i nie odbywać w UK kwarantanny, musiałbyś tam (w Niemczech) przesiedziec najpierw 14 dni xd
@zeek: ano nie mogą, podobnie jak z wieloma innymi wykroczeniami czy przestępstwami, państwo o nich nie wie póki ich nie wykryje. I szczerze powiedziawszy pewnie ci kłamstwo ujdzie płazem (jeżeli jakiś znajomy, sąsiad, współpracownik nie zgłosi), ale jak się będziesz samemu z tym czuć?