Wpis z mikrobloga

Próbowałem poszukać info czy może da się uniknąć kwarantanny po przylocie do #uk robiąc przed wylotem test na #covid19 Rt-PCR (czy jakoś tak), tak jak do Grecji np, ale z tego co widzę to chyba to nie przejdzie, chociaż nigdzie za bardzo nie znalazłem konkretnego potwierdzenia /zaprzeczenia.
Ktoś może wie coś więcej na ten temat?
  • 34
  • Odpowiedz
@pol-scot: Chyba nie rozumiesz ogolnego konceptu kwarantanny. Kazda choroba ma jakis okres inkubacji, czyli czas w ktorym zarazony jest juz chory, ale nie ma zadnych objawow. Tak wiec, in principium, po odbyciu kwarantanny bedziesz wiedziec czy jestes zdrowy czy nie.
  • Odpowiedz
@piwniczak: po pierwsze mówimy tutaj o kwarantannie dla przyjeżdżających do UK, po drugie w przypadku tego wirusa niektórzy w ogóle nie mają objawów więc wciąż nie rozumiem jak po dwóch tygodniach siedzenia w domu dowiem się czy jestem zdrowy
  • Odpowiedz
po pierwsze mówimy tutaj o kwarantannie dla przyjeżdżających do UK,


@pol-scot: ale jakie to ma znaczenie? kwarantanna dla przyjezdzajacych do UK chroni mieszkancow i rynek pracy w UK. Gdyby taka kwarantanna byla dla przyjezdzajacych do Polski to chronila by ona mieszkancow w Polsce.

po drugie w przypadku tego wirusa niektórzy w ogóle nie mają objawów więc wciąż nie rozumiem jak po dwóch tygodniach siedzenia w domu dowiem się czy jestem zdrowy
  • Odpowiedz