Wpis z mikrobloga

WolnaMurzynka: @rodzer1223: nie, ale już brałam w życiu dwie i trochę nie chce mi się brać trzeciej. nie mogę niestety stosować innej antykoncepcji niż gumy ze względu na moją chorobę przewlekłą i przez to mam później takie sytuacje :/ w sumie ludzie latami starają się o dzieci, więc miałabym duże szczęście czy raczej niefart jakbym tuż przed okresem zaszła

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
nie mogę niestety stosować innej antykoncepcji niż gumy ze względu na moją chorobę przewlekłą


@AnonimoweMirkoWyznania: Napisz jaką chorobę. Często taki mity są powielane bez pseudolekarzy nie mających pojęcia o czym mówią. Tak samo to zależy od metody. Tabletki z wieloma lekami wchodzą w interakcje, a implant, wkładka czy krążki już nie.
Swoją drogą, wiesz o istnieniu wkładki miedzianej bez hormonów? Pewnie nie. I Twój ginekolog który palną, że nie możesz stosować
SpienionaLoszka: @Vadzior: brałam antykoncepcję w tabletkach przez jakiś czas i miałam krwawienie non stop przez prawie pół roku i to nie było jakieś lekkie plamienie tylko coś obfitego jak okres, dodatkowo ciągłe migreny. tak, jeden ginekolog proponował mi spiralę miedzianą, a drugi z kolei stwierdził, że nieródkom jej nie zakłada

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania: Wystarczy zmienić tabletki z inne, z innym składem i takie problemy mogą ustąpić. Do tego są jeszcze inne metody, plastry, krążki, a z tych najwygodniejszych i najmniej problemowych np. implant (ale i najdroższe, moja ma i twierdzi, że to najlepsza rzecz jaką mogła sobie w życiu sprawić, brak okresu i wszystkich problemów z tym związanych).
Spirale z reguły polecane są dla kobiet rodzących, ale są też specjalne wersje dla nieródek.