Wpis z mikrobloga

#dziendobry

Ciąg dalszy historii ze stolarzami, do których nie mam już siły...


1. Kolega zadał pytanie (widoczne na screenie) na fanpage Studio Mebli "Ostrowscy"
Link https://www.facebook.com/mebleostrowscy

Ich odpowiedź sprawiła, że kolejny raz opadły mi ręce. Kłamstwo na kłamstwie. Prawdą jest to, że unikają kontaktu jak ognia, "szkalowani" są od czasu wrzucenia znaleziska na wykop, czyli... od 2-3 dni, a uszkodzone fronty zobowiązali się naprawić (screen maila w komentarzu), a teraz się tego wypierają.

Chyba warto "kręcić małysza", co nie?

2. Wczoraj o dziwo przyjechali do mnie pracownicy firmy (bez szefa, on się nigdy u mnie nie pojawił, ciekawe dlaczego...). Przywieźli szybę hartowaną do zamontowania przy płycie gazowej, ale o złym wymiarze. Upierali się jednak, że przytną mi listwy ledowe pod szafkami i jakoś wepchną tę szybę na ścianę. No kosmos. Na nową szybę mam czekać przynajmniej dwa tygodnie, bo szkło hartuje się w hartowni 10 dni (to prawda?).
Zamocowali też brakującą blendę, która była docinana wcześniej conajmniej 3 razy. Oczywiście wygląda to słabo, szczególnie spasowanie z innymi elementami (foto w komentarzu). Monter stwierdził, że inaczej się nie dało tego zrobić (°°

Jeśli wołam kogoś, kto sobie tego nie życzy, to z góry przepraszam.
#wykopefekt #remontujzwykopem #remont #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta #prawokonsumenckie #afera
Pobierz tnds - #dziendobry

Ciąg dalszy historii ze stolarzami, do których nie mam już siły...
źródło: comment_1602229970r844sb409SBP0KtOJxP3yK.jpg
  • 70
@marcel_pijak: Tylko, ż to dla mnie kolejne miesiące nerwów, remontów i bujania z fachowcami, którzy niekoniecznie mogą okazać się lepsi. Do tego covidy, izolacje kwarantanny i będę bez kuchni cholera wie ile.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tnds: a no właśnie... ni #!$%@? nie podpisuj i dalej badz tak stanowczy jak jestes. A następnym razem mozesz powiedzieć, że podpiszesz ewentualnie gdy bedzie jeden z szefów albo oboje, a i tak miej w dupie i nie podpisuj. Przynajmniej skonfrontujesz się z nimi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@tnds: nie wiem skad jesteś ale szukaj sobie takiego typka co to ewentualnie mieszkania odbiera albo coś. Koszt jakieś 250 zl ale protokół sporządzi, wymierzy, wskaże itp przy czym jeśli sam doskonale wiesz, że cos jest #!$%@? to mozesz smialo sam taki protokol zrobic i dac im do podpisu.
Uwaga! Nie wchodzi w gre obnizenie ceny jak cos. Nie zgadzaj się bo potem juz tego nie naprawisz i bedziesz pluł sobie
To teraz w Polsce norma. Wręcz niemożliwe jest teraz znaleźć dobrych fachowców od czegokolwiek. Ja teraz obkupiłem się z narzędzia i sprzęt i robię to co mogę z remontów w mieszkaniu sam. W dobie internetu i ogólnodostępnych filmów instruktażowych to nie jest trudne, a samemu zrobisz robotę tak, jak u siebie, a nie na #!$%@? ;)


@OjciecMalwersant: Ale nawet robiąc samemu przeciętny Kowalski bez doświadczenia zrobiłby to lepiej. Nie rozumiem tego.