Wpis z mikrobloga

Na KMP nie można się dzielić innymi kalkulatorami niż grupowy XD Więc polecam ten kalkulator tutaj. PizzApp+

Możliwość dodania kilku mąk, kilku rozmiarów placków, napoletana i classica do wyboru, biga, poolish. Mega przydatna funkcja utrzymywania włączonego ekranu, więc sam się nie wygasza, jeżeli odmierzamy kolejne składniki. Możliwość zapisywania profili. Ilość drożdży oblicza tak samo jak KMP praktycznie.

Drożdże to po kolei: zwykłe piekarskie (cake yeast), active dry yeast, instant dry yeast, ostatnie dwa to zakwasy. Reszta opisana w glossary.

#gotujzwykopem #pizza #bojowkapiekarska
geuze - Na KMP nie można się dzielić innymi kalkulatorami niż grupowy XD Więc polecam...

źródło: comment_1602355511c3ldmczUY94Uucp9Y72LeO.jpg

Pobierz
  • 27
@GastroAndrzej: ale co jest lepszego w tym KMP? Ten od KMP ma mniej funkcji, ten bije go moim zdaniem na głowę - zaczynając od możliwości wyboru drożdży, temperatury TK i wielu innych.
@Dru_Gru: nie no, naprawdę dużo się na niej nauczyłem, ale idzie w naprawdę złą stronę i zrobi w końcu fikołka, tak jak wiele for internetowych i grup przed nimi.

Aktywnie uczestniczyłem kiedyś w życiu caffeprego, gdzie były banowane wątki z prywatnym importem włoskich kaw. Właściciel forum miał sklep internetowy z kawą. Użytkownicy założyli własne forum, a CP praktycznie umarło.
@matess: ja mam Ooni Koda - mały piecyk na gaz. Zajrzyj na KMP, ściągnij i przeczytaj plik dla początkujących bo jest naprawdę dobrze opisane wszystko w jednym miejscu. Na razie nie szalej z zakupami - pojemnik, szpachelka, skrobka cukiernicza, jakiś kamień i łopata, waga jubilerska na początek wystarczą :)
@matess: obczaj sobie jeszcze na YT kanał Vito Iacopelli - ma też filmy o robieniu ciasta w domu, formowaniu placków itd. Chyba mój ulubiony kanał o pizzy.
@matess: to nie jest fizyka kwantowa, ale jak ze wszystkim - rozbija się o szczegóły :) Ja mam jeszcze dużo do nadrobienia, bo jednak robiąc kilka placków max raz w tygodniu tempo nauki na własnych błędach nie jest zatrważające. Na mirko parę osób ma już elektryczne Effeuno i inne bardziej wypasione piece czy robi lepsze placki. Zapraszam do zabawy - najgorsze jest to, że już prawie nigdzie w lokalu pizza mi