Wpis z mikrobloga

Wczoraj ktoś porównywał iPhone12 do klasy S, a Huawei i Xiaomi do Dacii Logan, no to pośmiejmy się z fanów ogryzków xD Dziś hardware:

- peryskopowy obiektyw, Galaxy S20 Ultra, Huawei P40 Pro czy Xiaomi Mi 10 Ultra dzięki peryskopowym teleobiektywom generują optyczne przybliżenie 4- czy nawet 5-krotne względem aparatu głównego. W P40 Pro+ powiększenie jest prawie 9-krotne. iPhone 12 Pro Max ze swoim 64-milimetrowym teleobiektywem zostaje daleko w tyle

- wyższa częstotliwość odświeżania ekranu, wspomniane wcześniej flagowce z Androidem mają ekrany o częstotliwości odświeżania 120 Hz (Samsung i Xiaomi) lub 90 Hz (Huawei). Nie jest to zresztą rozwiązanie zarezerwowane dla najdroższych modeli, bo równie płynne wyświetlacze można znaleźć w przystępniejszych smartfonach jak Samsung Galaxy S20 FE czy Xiaomi Mi 10T. iPhone ma... 60 Hz

- naprawdę szybkie ładowanie - Samsunga Galaxy S20 Ultra można ładować mocą 45 W. Huaweia P40 Pro z mocą 40 W. W przypadku Xiaomi Mi 10 Ultra jest to rekordowe 120 W. iPhonea można naładować... 20 W - jak sobie kupią, bo w zestawie ładowarki nie ma

- bezprzewodowe ładowanie zwrotne - popularne flagowce z Androidem można nie tylko ładować indukcyjnie, ale i wykorzystać do bezprzewodowego ładowania innych urządzeń, np. słuchawek czy zegarków

- ekranowy czytnik linii papilarnych - w świecie Androida wyświetlacze z wbudowanymi skanerami odcisków palców można znaleźć nawet w dziesiątkach smartfonów ze średniej półki cenowej. W segmencie premium ze świecą szukać telefonów, które takiego rozwiązania nie mają

I jak się czujecie z przepłaconym, najnowszym telefonikiem, wyalienowani z nowoczesnych technologii ajfoniarze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://komorkomania.pl/39330,standard-ale-nie-u-apple-a-5-funkcji-ktorych-brakuje-w-iphonie-12-pro

#bekazapple #apple #iphone #android #huawei #xiaomi #xiaomilepsze
xandra - Wczoraj ktoś porównywał iPhone12 do klasy S, a Huawei i Xiaomi do Dacii Loga...

źródło: comment_1603198475mT5V2F24KouSNG7hgm7thF.jpg

Pobierz
  • 313
ekranowy czytnik linii papilarnych - w świecie Androida wyświetlacze z wbudowanymi skanerami odcisków palców można znaleźć nawet w dziesiątkach smartfonów ze średniej półki cenowej. W segmencie premium ze świecą szukać telefonów, które takiego rozwiązania nie mają


@xandra: i taki czytnik w ekranie ma 100 razy niższy poziom bezpieczeństwa niż Face ID? Jak piszesz o hardwarze to dopisz też Face ID i procek Apple A14. W iPadzie ekran 120 Hz masz od
@MrXavery: 10 funkcji Androida, których brakuje w iOS
- Android daje wolność wyboru aplikacji domyślnych.
- Ukrywanie, lub usuwanie domyślnych aplikacji
- Konsolidacja kont (np iCloud, iTunes)
- Android na smartfonie wygląda dokładnie tak, jak chcesz.
- Always-On Display.
- Wysyłanie plików przez Bluetooth.
- Asystent Google jest znacznie lepszy niż Siri.
- Zamykanie wielu aplikacji na raz jednym tapnięciem.
- Tryb Picture-in-Picture jest realnie przydatny.

@pan_warell: Po co mi
Zresztą:

Wystarczyło zatem na zwyczajne okulary nakleić czarną taśmę (udającą źrenicę) i nanieść na nią biały punkcik (udający z kolei odblask świetlny od naczyniówki oka, który pojawiłby się podczas skanowania twarzy), a następnie założyć je na głowę śpiącej osoby. Ten niezwykle prosty trik spowodował odblokowanie telefonu.

https://www.chip.pl/2019/08/faceid-mozna-latwo-oszukac/ ¯_(ツ)_/¯


@xandra: i co oszukasz w ten sposób? Tylko opcje "wymaganie uwagi" przy odblokowywaniu. Jak masz dostęp do śpiącej osoby której chcesz odblokować telefon
@MrXavery: Miałam MacBooka Pro mid 2012 przez pół roku, dziad na OSx wtedy jeszcze nie wyrabiał z przeglądarką i jedną maszyną wirtualną, 8GB RAM, i5 ( 2/4 3,4 w turbo), SSD 128. Po instalacji Linuxa śmigał jak ta lala. Adobe działa beznadziejnie także nie ucz mnie, bo guzik wiesz i guzik widziałeś przyjacielu xD

@botellon: Ale dupa boli, co xDDD Ale o użytkownikach Androida to biedaki się mówi xD

@
@xandra: Mam MBP 2017 i działa mi tak samo dobrze jak dzień po zakupie. Nowy Windows którego postawiłem z 4 miesiące temu już mi zaczyna mulić i #!$%@? explorator Windows ( czy jak to się tam nazywa )xDDD
Nawet #!$%@? instalowanie wtyczek.
Mac os: elegancko wszystko do jednego folderu audio posegregowane
Windows: #!$%@? TUTAJ DAMY VST3 TAM VST2 A AAX TO W OGÓLE CI NIE POWIEMY GDZIE JEST
Elo xD
@pan_warell: A poczytaj sobie https://www.wykop.pl/wpis/52887093/niesamowite-uczucie-apple-xiaomi-telefony-iphone-h/

@MrXavery: Mam Windowsa instalowanego 6 lat temu na SSD i odpala się w 16s, trzeba umić używać systemu ;) Ile masz śmieci w systemie? Wiesz, że błędnej alokacji plików MacOS może zeżreć kilkadziesiąt GB, ale jest do tego apka, płatna xD A wiesz, że MacOS przegrywa we wszystkich testach wydajnościowych nawet z Ubuntu? Systemie, przeznaczonym na miliony, jeśli nie miliardy możliwych konfiguracji, a nie kilkadziesiąt