Wpis z mikrobloga

Wczoraj ktoś porównywał iPhone12 do klasy S, a Huawei i Xiaomi do Dacii Logan, no to pośmiejmy się z fanów ogryzków xD Dziś hardware:

- peryskopowy obiektyw, Galaxy S20 Ultra, Huawei P40 Pro czy Xiaomi Mi 10 Ultra dzięki peryskopowym teleobiektywom generują optyczne przybliżenie 4- czy nawet 5-krotne względem aparatu głównego. W P40 Pro+ powiększenie jest prawie 9-krotne. iPhone 12 Pro Max ze swoim 64-milimetrowym teleobiektywem zostaje daleko w tyle

- wyższa częstotliwość odświeżania ekranu, wspomniane wcześniej flagowce z Androidem mają ekrany o częstotliwości odświeżania 120 Hz (Samsung i Xiaomi) lub 90 Hz (Huawei). Nie jest to zresztą rozwiązanie zarezerwowane dla najdroższych modeli, bo równie płynne wyświetlacze można znaleźć w przystępniejszych smartfonach jak Samsung Galaxy S20 FE czy Xiaomi Mi 10T. iPhone ma... 60 Hz

- naprawdę szybkie ładowanie - Samsunga Galaxy S20 Ultra można ładować mocą 45 W. Huaweia P40 Pro z mocą 40 W. W przypadku Xiaomi Mi 10 Ultra jest to rekordowe 120 W. iPhonea można naładować... 20 W - jak sobie kupią, bo w zestawie ładowarki nie ma

- bezprzewodowe ładowanie zwrotne - popularne flagowce z Androidem można nie tylko ładować indukcyjnie, ale i wykorzystać do bezprzewodowego ładowania innych urządzeń, np. słuchawek czy zegarków

- ekranowy czytnik linii papilarnych - w świecie Androida wyświetlacze z wbudowanymi skanerami odcisków palców można znaleźć nawet w dziesiątkach smartfonów ze średniej półki cenowej. W segmencie premium ze świecą szukać telefonów, które takiego rozwiązania nie mają

I jak się czujecie z przepłaconym, najnowszym telefonikiem, wyalienowani z nowoczesnych technologii ajfoniarze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://komorkomania.pl/39330,standard-ale-nie-u-apple-a-5-funkcji-ktorych-brakuje-w-iphonie-12-pro

#bekazapple #apple #iphone #android #huawei #xiaomi #xiaomilepsze
źródło: comment_1603198475mT5V2F24KouSNG7hgm7thF.jpg
  • 313
@xandra: Dell ma ssdka, kontaktowalem sie z serwisem della, instalowalem narzedzia serwisowe i inne #!$%@?. W koncu zainstalowalem ubuntu i da sie jakos da sie uzywac tego komputera, tylko zycia szkoda. O jednym nie wspomnialem, na touchpadzie appla z gestami moge pracowac normalnie, na innych lapkach juz musze uzywac myszki.
@umcumcumcbejbe: Mój Dell ma 7, przedostatnią kompilację W10 pro, i całkowicie mi wystarcza do pracy (grafika i muzka) i starszych gier. i5, 8GB ram, SSD + HDD, dwa monitory. średnio obciążony jest praktycznie bezgłośny ¯\_(ツ)_/¯

@sh2dov: Jaki to model, bo aż ciężko mi uwierzyć w to co piszesz, na SSD (jaki masz model?) powinien śmigać jak złoto, przynajmniej mój tak działa. Oczywiście używam regularnie CCleanera, od czasu do czasu RamKontrolera,
źródło: comment_1603227925huQ8I5sOuchaAUXYKiPKza.jpg
@xandra: zaraz sprawdze, bardzo sie nim rozczarowalem, bo moj stary acer ktory ma 10 lat to demon szybkosci. Stawiam, ze problem jest gdzies po stronie hardware. Jakies waskie gardlo, ktore blokuje calego lapka. Teraz jeszcze sobie przypomnialem, ze do pierwszego update windowsa to chyba dzialal normalnie, a potem szlag go trafil. Teraz korzystam ze srodowiska apple i tak zostanie.
@umcumcumcbejbe: Nie wiem co wy robicie z tymi systemami ¯\_(ツ)_/¯ Podstawa do dbanie o to, żeby w autostarcie za dużo nie było. Ja mam 6 letni W7, który raz nawet padł całkiem, ale dało się go odzyskać i w miarę hula ;)

@sh2dov: Najwyraźniej coś ze sterownikami się pochrzaniło, spróbuj świeżej instalki. bo to nie powinno tak wyglądać z SSD.
@jajko_na_twardo: Śmieszne jest, że technologiczni ignoranci, pozerzy i p0laczi cebulaczki, janusze byznesu z kredytami uważają się za lepszych, bo kupują przestarzały o kilka lat telefon już w chwili premiery, którego w USA używają głównie nastolatki, bo tam jest tani jak barszcz. To są dwie tygodniówki z płacą minimalną w fastfoodzie xD https://estavisa.pl/jakie-sa-zarobki-w-usa-srednie-i-stale-pensje/

$12,75/h – dla pracowników restauracji fast-food, pracowników lotnisk i innych biznesów zatrudniających min. 11 osób,


https://www.walmart.com/ip/Straight-Talk-Apple-iPhone-11-Pro-Max-with-64GB-Silver/674137394
I co teraz
Błagam, sprawdźcie sobie wydajność procesorów Apple i porównajcie z konkurencją - nowe procesory Xiaomi, Huaweia i Samsunga nie są w stanie konkurować z zeszłorocznymi procesorami Apple. Przy systemie jak iOS stworzonym specjalnie pod hardware, który jest dzięki temu maksymalnie zoptymalizowany, kilkuletnie iPhony dalej śmigają jak nowe, bez zwiechy, podczas gdy Android działając na wszystkim (brak optymalizacji dla hardware) w połączeniu ze średnimi procesorami po roku już zaczyna lagować.
Jasne, Apple przesadza, ceny
@xandra: Na linuchu troche lepiej, zmarnowalem kupe czasu na ten komputer, instalowalem sterowniki podeslane przez della i tez #!$%@?. Wole spedzic czas z rozowym niz znow dlubac w tym kompie.
Cała ta wojenka nie ma sensu. Osobiście używam dwóch telefonów (służbowy iphone 8 i prywatny p30 pro) i każdy z nich ma swoje plusy i minusy. W sumie nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia, ale jak dla mnie bardzo dobrze spełniają swoje role - iphone bardzo dobrze sprawdza się jako telefon służbowy - jest mały, poręczny i działa bardzo sprawnie, nie ma zbędnych wodotrysków, aparat całkiem w porządku, bardzo dobrze nadaje się
@xandra: Ło #!$%@?, ale komentarzy #!$%@?ło. Ja tylko się odniosę do czytnika linii papilarnych. Czytnik linii papilarnych to przestarzała technologia sprzed kilkudziesięciu lat. Nowoczesna jest tylko i wyłącznie jego implementacja w ekran. FaceID używane w iPhone’ach jest kosmicznie bardziej bezpieczne i zaawansowane technologicznie. To nie Apple trzeba dojeżdżać za brak czytnika tylko na odwrót co najwyżej XD.
@Karol1337: Xiaomi nie ma swoich procesorów, podobnie jak na ten moment Huawei bo z racji braku hajsu zrezygnował z Kirina. Samsung ma Exynosy, które generalnie są turbo gówniane. W Androidowym świecie liczy się tylko Qualcomm ze swoimi Snapdragonami. Apple pomijając optymalizację robi po prostu bardzo dobre procesory
@xandra: A #!$%@?, odniosę się też do reszty. Peryskopowy obiektyw to tylko marketingowy potworek, który zapoczątkowała seria Pro od Huawei i delikatnie podchwyciła reszta technologicznego świata. Apple oczywiście tego nie ma bo idzie swoją drogą. Równie dobrze mogę zarzucić - ale Apple w IPhonie 12 Pro i Pro Max ma LIDAR, a nikt inny jeszcze nie ma. Jaki to ma sens?
@xandra: Z odświeżaniem ekranu się zgodzę - spodziewałem się że w tym roku do serii Pro zawita 120HZ. Niestety nie, ponoć Apple nie ogarnęło sensownie technologii oszczędzania baterii, która wytrzymałaby duet 5G + 120HZ. Wolę baterię na cały dzień i 5G niż tą drugą wersję. To też nie jest tak, że Apple nie ma i nie miało szybkiego odświeżania. Otóż miało już w 2017 roku, kiedy jeszcze modne to to nie
@xandra: wszystko prawda i nienawidze apla tylko po ch np 120hz skoro vr juz nie dziala XD obiektywy gowno daja, wystarczylby 1 dobry tak jak w s7, szybkie ladowanie na +, co do reszty szkoda tracic czasu na opisywanie tego dzbanstwa, jeszcze ich okradli z ladowarki i sluchawek.
gdyby samsung uzywal tego 120hz to bym pochwalil ze lepszy od aple a tak bez vra to ch im w dupe, w zadnym
@sh2dov: Stacja niecałą stówkę, możliwość podpięcia 3 monitorów, 3 baterii, 2xeSata, na SSD system wstaje od zera w 13-15s na zwykłym SATA3, talerzowy fabrycznie ma 7200 obrotów i transfer >100MB/s w porcie na DVD. Najsłabszy jest ekran, ale nawet pod maksymalnym, długotrwałym obciążeniem nie dochodzi do więcej niż 85 stopni - to po prostu mini stacja robocza z tamtych lat. Zresztą poczytaj co ma ;)


@xandra: Ty wiesz co to
@jajestemmaczoniechkobietymiwybaczo: Polecam filmik Klawiatura jak kosmiczna różnica w nagrywaniu filmów jest między poszczególnymi modelami.

@ghost18: I bardzo dobrze !

@zdzislawelektryk: Oczywiście, taka mobilna Della kosztuje ze 2x tyle co Srajbook, ale ma wsparcie serwisu następny dzień roboczy, naprawa u klienta i całą górę certyfiktów, o których fanboje nawet nie słyszeli xD Tu Sraple ze swoją tarką do jabłek leży i kwiczy, szczególnie na takim zadupiu jakim jest Polska.

Na
@xandra: Co ty pitolisz? XD Jak Apple mówi inżynierom Samsunga i co? Do czego Ty się w ogóle odnosisz? I przestań postować film Klawiatura bo Klawiatur akurat jest wielkim fanem Apple’a i jego daily to zawsze najnowszy iPhone :D.
@MZ23: Pomyśl chwilę, firma która nie potrafi zaprojektować nawet dobrze obudowy, na przykładzie kurzących się matryc w iMakach, koszmarnym chłodzeniu, gdzie praktycznie wentylatory są od tego, żeby szumiały, a w pojedynczych modelach chłodzenie nawet nie dotyka rdzenia procesora, gdzie antena działa tylko jak się trzyma telefon w odpowiedni sposób, firma, która zaliczyła tyle koszmarnych wpadek konstrukcyjnych, które próbowała potem softem ratować - i ona ma mieć inżynierów tworzących topowe mikroprocesory -
@xandra tak wielbisz Klawiatura, że wklejam jego wczorajszy odcinek. Porównanie wideo na iPhonie 11 Pro vs Vivo x51 5G. Ten drugi miał mieć zajebistą stabilizację, ale tak średnio bym powiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xandra: Co za bzdury XD. Apple SOCi robi samo. To właśnie Samsung kompletnie nie potrafi zrobić sensownego procesora wsadzając gówniane Exynosy wszędzie gdzie się tylko da. Od dawien dawna wiadomo, że sensowne Samsungi tylko na Snapdragonach. Każda firma popełnia błędy. Różnica jest taka, że Apple robi akcje serwisowe i swoje urządzenia naprawia, a taki Samsung czy inne gównomi udaje, że nie ma problemu i zazwyczaj autoryzowany serwis zrzuca winę na klienta.
@xandra: tej Ty jesteś jakaś upośledzona czy jak? Przecież dell e6330 to nie jest fantastyczny laptop. Tam masz 2x USB i esata. I to jest żadna mini stacja robocza, zwykły biznesowy laptop ze słaba matryca i mała ilością gniazd. Szkoda ze o chłodzeniu nie wspomniałeś. Ja tam nie mam nic do MacBooków bo nimi tez się zajmuje, ale pisanie takich głupot nie polemizując tylko pisząc jakieś głupoty nie na temat, świadczą
@xandra: ... bo oni myślą, że android nadal się wiesza i brak w nim synchronizacji jak 10 lat temu :D To dwa najważniejsze argumenty ajfoniarzy.
Apple wie, że można kosić pieniądze na pseudo prestiżu i to właśnie robią.
tej Ty jesteś jakaś upośledzona czy jak? Przecież dell e6330 to nie jest fantastyczny laptop. Tam masz 2x USB i esata. I to jest żadna mini stacja robocza, zwykły biznesowy laptop ze słaba matryca i mała ilością gniazd


@zdzislawelektryk: Napisałam MINI, zresztą cytuję słowa autora tego opisu- http://lab-kuzniewski.pl/dell-latitude-e6330-pancerny-mikrus/ . Osiągami w tamtych czasach z i7, SSD i 16GB ram zmiatał konkurencję, ze stacją dokującą masz 3 monitory i cholerę dodatkowych portów,
@jajko_na_twardo: Ale czego nie zrozumiałeś? W USA na najnowszego ajfona stać nastolatki, które dorabiają w StarBucksie czy McDonadsie i za najniższą stawkę minimalną, a konkretnie dwie tygodniówki i czym ty chcesz komuś imponować, biedaczu cenulaczku xD
@xandra: Raz piszesz o dellu z 2012 roku a za chwilę o najnowszym macbooku, weź się zdecyduj, porównuj laptopa z okresu albo nie wiem. Zobacz sobie konstrukcję takiego najnowszego della 7410, wbudowane wifi ram, procesor, tylko dysk na m2 wymienny, tak samo jest w macbooku najnowszym. A o dellu e6330 to bał bym się określić go jako mini stacja robocza, za słabe chłodzenie, za mocno przygrzejesz go tzn. popracujesz na prawie
@zdzislawelektryk: O jakim najnowszym Macbooku, gdzie? Popatrz sobie stacje robocze Della https://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/precision-laptops jak już chcesz coś porównywać. Bo niby MacBook jest taki Pro ;)

A o dellu e6330 to bał bym się określić go jako mini stacja robocza, za słabe chłodzenie,

Pod maksymalnym obciążeniem, długotrwałym obciążeniem (renderowanie filmów, czy grafy 3d) mam max 85 stopni :) Ponieważ da się rozkręcić i wymienić pastę na procku co jakiś czas :)

Dell w
Weźmy współczesnego mu MacBooka Pro z Retiną, przebarwienia, duchy, problemy z podświetleniem, problemy z przegrzewaniem, obłażąca obudowa, no można by wymieniać bez końca. A serwis to już w ogóle śmiech na sali ;)


@xandra: w listopadzie miną 4 lata jak mam tego MBP. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Żadnego z tych problemów nie miałem. Jedyne do czego można się przyczepić to klawiatura. Jest #!$%@?, ale o tym wie każdy łącznie
@klawiszs: http://applefobia.blogspot.com/2013/11/duchy-na-retinie-czyli-powtorka-z.html

serwisie już Ci tu ktoś pisał, że potrafią wymienić sprzęt na nowy bez zbędnych pytań.

Po miesiącu? Porównujesz to do naprawy na następny dzień u ciebie w chacie czy firmie? Serio? xD

W sumie nie znam nikogo kto by na ten serwis narzekał, oprócz wykopowej użytkowniczki Della ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tu masz, popatrz sobie https://www.google.com/search?client=opera&q=myapple+problemy+z+serwisem&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Kogo próbujesz oszukać? Nas tutaj, czy siebie?