Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu niesamowicie korci mnie, żeby kupić iPhona, tak by zaspokoić ciekawość. Jako, że jedenastka kompletnie mi się nie podobała, długo czekałem na 12, która miała być przełomowo ładna i w ogóle... Teraz gdy się w końcu objawiła okazało się, że 11 wcale nie była taka zła. Ale pomijając kwestie estetyczne chciałbym poruszyć kwestie merytoryczne. Chciałbym iOSa, ale trochę się boję. Boję się tego, że wydając niemałe pieniądze musiałbym chyba zacząć wierzyć w te wszystkie marketingowe bzdury, w których to ograniczenia są cool i zdać się na to, że w przyszłości koncern będzie dalej szedł w kierunku dymania swoich użytkowników. Boję się też trochę tego, że stockowy wygląd iOSa szybko mi się znudzi, a jak mówią fanboje, po wybraniu Apple "nie ma już powrotu". Jprdl. jak żyć?
#ios #apple #iphone
  • 79
zaletą iosa jest to że wszystko zawsze działa. Miałem ip6s, ip7 łącznie przez jakieś 3-4 lata i nigdy nie miałem problemu że aplikacja przestała działać albo działała źle lub powoli. Potem przesiadłem się na flagowca od Samsunga i już w pierwszym miesiącu musiałem czyścić cache aplikacji bo nagle nie działała, potem musiałem coś tam zreinstalować bo przestało się uruchamiać, nagle jakaś gierka zaczęła klatkować (na flagowcu z 2019) gdzie ta sama gra
@shaku79: czytam twoj post i twoje komentarze i stwierdzam ze ios i iphone nie jest dla ciebie.

Zostan przy androidzie a najlepiej znajdz takiego ktory ma jeszcze podczerwien, tak na wszelki wypadek jakby sie okazalo ze ktos ze znajomych ktorym chcesz wyslac zdjecie nie maja:
- karty sim i odpada wyslanie mmsem
- nie maja pakietu internetu
- nie maja wifi
- nie maja akurat tej aplikacji do sharowania zdjec tylko
@Miejscazhistoria: widzę, że ciśnienie z rana skoczyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sugerujesz mi jakobym się czepiał i szukał dziury w całym a ja opisałem tylko autentyczną sytuację, w której będąc ze znajomymi w Bośni (nazwy kraju wcześniej nie wymieniłem) robiliśmy sobie grupowe zdjęcia i koleżanka z ajfonem była w dupie bo nie mogliśmy jej od razu przesłać fotek. Wyjaśnię jeszcze, że jej ajfon 7 robił gorsze zdjęcia,
@shaku79: nigdy nie rozumiem tego argumentu z bt, ostatni raz widziałem jak ktoś komuś wysyłał coś przez bt jakieś 12 lat temu... ale niektórzy lubią wymyślać problemy na siłę.

Wysyłanie zdjęcia wszystkim od razu po zrobieniu to jakiś abstrakcyjny przypadek, jak nie masz neta to po co Ci to zdjęcie? Rownie dobrze można poczekać aż się złapie wifi w hotelu czy na stacji i sobie rozesłać.
@shaku79: nie, cisnienie normalne. Tylko uwazam ze przytaczasz problemy z dupy. Rozumiem ze kolezanka musiala moec te zdjecia juz tu i teraz od razu po zrobieniu? Nie mozna bylo wrocic do hotelu czy gdziekolwiek gdzie jest np wifi i wyslac jej mailem, whatsupem, czy wrzucic na drive?

Poza tym napisalem ze ios nie jest dla ciebie. Jezeli ci zalezy na wysylaniu zdjec bo bluetoth, zmianie czcionek w telefonie czy launchera to
Rozumiem ze kolezanka musiala moec te zdjecia juz tu i teraz od razu po zrobieniu?


Żeby to zrozumieć musiałbyś ją poznać :))) To nie żart, serio.

Z czasem (wiekiem) zrozumiesz ze telefon to nie tylko zabawka a przede wszystkim narzedzie. Ktore dobierasz pod to co potrzebujesz i jak bedziesz uzywal. I czasem potrzebujesz czegos co tylko wyciagasz z pudelka i przez nastepne 3 lata uzywasz nie martwiac sie o nic


No wiesz
@Strus Podsumowując, uważam że w kwestiach technicznych Android jest dla mnie lepszym rozwiązaniem, ale jest jedną rzecz, która powoduje, że chciałbym go zmienić. Chodzi o to, że google za dużo wie. I tu pytanie za sto punktów do wszystkich japkarzy: czy używanie iphona ogranicza macki googla czy jednak nie? Naturalnie chciałbym dalej korzystać z usług takich jak mapy.
@shaku79: jak wyłączysz w ustawieniach konta Google zapisywanie historii i innych pierdół, a na telefonie ustawisz, że Mapy Google mają dostęp do Twojej lokalizacji tylko gdy używasz aplikacji, to ograniczysz znacznie przepływ Twoich danych do Google.