Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#alfaromeo #alfaholicy #motoryzacja #samotnosc
Panowie chce kupić alfę, bardzo podoba mi się 159 kombi. Chciałbym kupić 2.0 170 km diesel. Moje wątpliwości nie dotyczą silnika bo słyszałem że ten jest bardzo dobry. Raczej chodzi mi o koszty utrzymania takiego samochody jeśli chodzi o typowe elementy eksploatacyjne. Jakie są orientacyjne koszty wymiany rozrządu, filtrów, olejów, klocków itp? Ile rocznie wydajecie ma swoją alfę nie licząc paliwa? Co poważnego może się jeszcze w nie spier.. lic?( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 6
@DorodnyTucznik: @KAROO: Od spodu budy nie gniją, oprócz progów (też nie zawsze, jak zadbasz). Ale za to wózki zawieszeniowe potrafią ginąć w oczach ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zestaw tarcz i klocków na przód to 750 z wymianą (ATE / Ferodo), tył jakieś 450-500, Wahacze są drogie i średnio trwałe w zamiennikach, ale regenerowane oryginalne robią robotę. Zawieszenie tylne jest trwałe, ale jak już nie da się
@DorodnyTucznik: No ale niżej Ci napisałem, że nie muszę. To, że wrzucam felgi, nowe zawiasy, szperę, czy chociażby zmieniam olej co 5kkm (na dość drogi) nie znaczy, że auto się psuje. Eksploatacyjnie w tym roku wydałem około 1000 na hamulce (a też nie musiałem, ale stwierdziłem, że założę większe) i niecałe 3k na sprzęgło z dwumasem (regeneraci skrzyni nie liczę, bo w 2.0 nie ma tej felernej co u mnie). I
@DorodnyTucznik: Koszty utrzymania są generalnie poniżej przeciętnej w tym segmencie. Jak dorwiesz sensowną sztukę to będziesz bardzo zadowolony, jeździłem lata temu alfą 159 SW i to był jeden z moich ulubionych samochodów.