Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
No i git ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ea850b ma ten sam system co ea9000, ogarnąłem więc pastylkę kalibrującą na szybko i zresetowałem mu czujnik grubości.
Poprzednie ustawienia waliły kawę poza zakres, ramię zbierające wywalało nadmiar na ekspres i do zsypu, tłok nie mógł ubić kawy w kociołku i woda wywalała poza uszczelki.
Po kalibracji kawy sypie w punkt. Kolejny Mirek będzie zadowolony ( ͡ ͜ʖ ͡)

A gdy już ogarnąłem konstrukcję, jest tylko trochę bardziej zakręcona od ea8*

#kulkoweekspresy #krups #ea850
Kulek1981 - No i git (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Ea850b ma ten sam system co ea9000, ogarnąłem więc ...

źródło: comment_1604342885BPgxTKthpXVg36ewUAb5ja.jpg

Pobierz
  • 45
@Kulek1981: U mnie próba kalibracji powoduje błąd Calibration Default (2) Hauteur Cuve. Ostatnio ekspres zaczął mielić za dużo kawy. Działał rok po wymianie uszczelek a teraz znowu coś się z nim zaczyna dziać. Czyszczenie tabletkami powoduje prawie zawsze wzrost ciśnienia i zapaćkanie ekspresu w środku. Dzisiaj zauważyłem uszkodzony zaworek tłoka, ale to chyba nie powinno powodować takich problemów? Może za miekką tabletkę kalibracyjną zrobiłem, bo to z kleju na gorąco i
@Kulek1981: Dzięki wielki. Udało się. Pokazało się FINISHED. Nie wiem tylko, czy dobrze wychodzę zapisując zmiany. Po ukazaniu się FINISHED klikam OK następnie PREVIOUS następnie MAIN MENU następnie STANDARD SWITCH ON
@Kulek1981: Cześć, potrzebuję jeszcze raz Twojej pomocy. Kupiłem ekspres Panasonic NC-ZA1 i delikatnie mówiąc zostałem oszukany, gdyż nie działa zupełnie system spieniania mleka a piję we większości kawy mleczne. Po prostu nie ma pary. Czy będziesz w stanie coś pomóc w tej kwestii?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nemcio80: Powiem Ci mirasie że za jakiś czas, twoim problemem nie będzie brak pary, a zaparzacz który ulega w tych modelach biodegradacji.
A syczy coś podczas nierobienia mleka? Czy po prostu czeka aż teoretycznie zrobi?
@Kulek1981: Zaparzacz został rozebrany, nasmarowany i wymieniłem też w nim uszczelki. Uruchamiam program do spieniania mleka i ekspres nie zasysa mleka, tylko słychać pracę pompki, leci troszkę wody i następnie na koniec woda pod ciśnieniem. Pózniej zrobię filmik i postaram się go wrzucić. Generalnie nie ma ciśnienia aby zassać mleko i wytworzyć parę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nemcio80: Hmm. Jak używany to może być mocno zakamieniony, ale wtedy było by widać wybuchy pary co jakiś czas. Ewentualnie może jakiś elektrozawór nie puszcza i dlatego ten wyrzut ciśnienia pod koniec procesu.
@Kulek1981: A zerkniesz w wolnej chwili? Mam zaworek na dopływie zimnej wody, która trafia do grzałki a tak zero jakiś zaworów łatwych do zlokalizowania.. Do dyszy pary idą dwa przewody, które łączą się z dystrybutorem wody, więc może w nim tkwi problem?