Wpis z mikrobloga

#covid19 #lockdown #dom #papiertoaletowy #testkonsumencki #gospodarstwodomowe #ekologia

Witam ponownie w sprawie ekologicznej srajtaśmy z Lidla, o której pisałem pod koniec lutego
https://www.wykop.pl/wpis/47570219/mircy-testowal-uzywa-ktos-tej-ekologicznej-srajtas/

Z lutowych zakupów (kupiłem 2 paczki srajtaśmy, w sumie chyba 48 rolek za około 80 zł) zostały mi jeszcze 3 całe rolki.
Papier był używany przez ten czas przez całą 4 osobową rodzinę.
Wobec powyższego czuję się w pełni uprawniony do zrecenzowania produktu.

Nie jest to chyba najtańszy kwotowo dostępny papier, ale umówmy się - średnio 10 złotych miesięcznie za ekologiczny papier toaletowy dla całej rodziny to raczej mały wydatek, podczas gdy "markowe" papiery kosztują około 12-15 zł za 12 rolek (które zawierają 150 listków, podczas gdy 68 metrowa rolka z Lidla zawiera lekką ręką 450 listków, licząc 15 cm na listek).
Do tego dochodzi kwestia ekologii - papier produkowany jest całkowicie z materiałów przetwarzanych.
Co do jakości samego papieru, będzie w punktach:

1. "trwałość" - zaskakująco wysoka. Miałem wątpliwości na początku, bo to papier 2 warstwowy, ale o dziwo przez te 8 miesięcy mógłbym policzyć chyba na palcach jednej ręki przypadki, kiedy mnie zawiódł, tzn. rozdarł się pod palcem pod wpływem nacisku. Biorąc pod uwagę wielkość próby, to naprawdę świetny wynik, powiedziałbym, że lepszy niż wielu markowych papierów 3 warstwowych. Papier ZAWSZE składam na 2 razy. 9/10
2. Walory organoleptyczne - papier zwykły, szary, który przede wszystkim ma działać i być tani oraz ekologiczny. I taki jest. Nie drażni tyłka, nie jest jakiś mega szorstki i nieprzyjemny w dotyku. Jest w sam raz. Oczywiście nie pieści tyłka dotykiem mięciutkim jak kaczuszka i aromatem rumianku. To nie ta półka. Mocne 6/10
3. Moja ocena subiektywna całościowa jako konsumenta - na pewno kupię ponownie, nie oglądajac się na żadne inne promocje, papiery itp. Inne mogą nie istnieć. Serio.

W związku ze zbliżającym się lockdownem na pewno kupię co najmniej jedną paczkę na zapas. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tym razem mniej makaronu i kaszy.
dominowiak - #covid19 #lockdown #dom #papiertoaletowy #testkonsumencki #gospodarstwod...

źródło: comment_1604578492RzWwAUgurZ3NBwSygDwGzt.jpg

Pobierz
  • 3