Wpis z mikrobloga

Mircy, testował/używa ktoś tej "ekologicznej" srajtaśmy z Lidla co to podobno jest z makulatury?
Stosunek ceny do długości taśmy wygląda zachęcająco, dodatkowo papier z odzysku.
Kwestia tylko, czy nie rozrywa się od samego dotknięcia palcami...
(picrel)
po drodze natknąłem się na bloga z recenzją pozytywną. Więc chyba wjedzie i do mnie.
http://zlidla.blogspot.com/2013/09/papier-nasz-powszedni.html
(fotka z tego bloga)
#dom #papiertoaletowy #gospodarstwodomowe #ekologia
dominowiak - Mircy, testował/używa ktoś tej "ekologicznej" srajtaśmy z Lidla co to po...

źródło: comment_15826278770YK7OqdAjcBwR98P5sSpeG.jpg

Pobierz
  • 17
@krystiano_ps3: kupowałeś kiedyś sam srajtaśmę do swojego domu?
To wbrew pozorom powazna decyzja brzemienna w skutki XD
Jeśli kupisz dobry papier, to jest ok, możesz najwyżej przepłacić.
Jeśli kupisz papier ch..wy, to grozi ci ubabranie palca gównem (po co testować na sobie? XD ) albo nerwy spowodowane rozrywaniem się papieru w niewłaściwych miejscach, co powoduje nadmierne jego zużycie.
A tu nie dość, ze mamy ekologię, to jeszcze potencjalnie oszczędność i papier
potężna rolka jak weszło tam 68m


@Bodzias1844: faktycznie wizualnie jest większa niż "zwykła rolka". Różnica jest spora, bo na tym eko jest informacja, że ma około 540 listków, podczas gdy dowolny 3 warstwowy ma około 150 listków. Więc nawet gdyby trzeba go było składać na 3 razy to i tak się opłaca ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dominowiak: ta z lidla jest nawet spoko jak na cenę. Używałem wielokrotnie i nie narzekałem. Dużo lepsza jakość niż przeciętny szary papier. Oczywiście jakiś super miękki Velvet jest delikatniejszy dla pupy. Teraz używam papieru z Rossmanna takiego co jest w paczkach chyba po 16 sztuk i generalnie super.
@dominowiak: Kurdę teraz to ekologiczny? W latach 90 był to normalny najtańszy papier z wad jest szorstki, cienki, jednowarstwowy i nie jest podzielony na listki (ważna informacja dla pedantycznych Pań domu ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@mechaniczny_pomidor: nie wiem, jeszcze nie testowałem, ale recenzje są raczej pozytywne. Oczywiście nie ma się co spodziewać jakości papieru 4 warstwowego z wyższej półki, ale umówmy się, to tylko papier do podcierania tyłka. Rzecz dzisiaj konieczna, dla której jakość powyzej pewnego progu to tylko fanaberia.
@dominowiak: No oczywiście, ale niektórzy widząc szary papier (przytaczają wspomnienia z dzieciństwa xD) i go od razu odrzucają, a jeżeli okazuję się że może jest mniej ekologiczny, ale za to ma akceptowalne walory użytkowe to czemu nie wrócić.