Wpis z mikrobloga

@Variv
@ShadyTalezz
Miałem w planach też zakupić RTX 3070 EAGLE 8GB wraz z AMD Ryzen 5 5600X ale blokowało mnie parę rzeczy:
1.Ciężki dostęp RTX'a a czekać mi się już nie chce (miałem już dużo, dużo wcześniej składać kompa).
2.AMD raczej też będzie problem z dostępnością.
3.Lekkie przekroczenie budżetu, raczej myślałem +/- 100zł (już kilka zakupów zrobiłem i cena podskoczyła dosyć sporo w górę)
4.Chciałbym się wyrobić do końca roku bo stary
@lajtowylight: teraz jest najgorszy moment na składanie komputera, nowe karty AMD za rogiem, z pierwszych testów okazuję się, że są godnym rywalem dla nowych RTXów, karty Nv papierowa premiera, procki AMD też pewnie papierowa premiera i do tego cena wysoka. A obecne ceny procków/kart z obecnej generacji po ostatnich podwyżkach też nie napawają entuzjazmem.
Znam ludzi co od januszy z allegro po 1,5k więcej dali za karty od nv by je
@lajtowylight: Zlituj się, w tym budżecie kupno czegoś innego niż 3070 + 5600X to głupota. Obudowę wymień na SilentiumPC Regnum RG6V, RAM na Crucial Ballistix 3600 (amazon.de) i zmieścisz się w budżecie spokojnie. X-kom jest overpriced, kupuj część po części tam, gdzie będzie najtaniej.
@lajtowylight: 1. Nie bierz tej ADATY, zmienili speckę na gorszą. Lepszy sprawdzony Samsung 970 Evo
2. MSI Tomahawk można było ogarnąć za 639zł w Sferisie, nie wiem jak teraz, bardziej sprawdzona płyta co jak co. Generalnie lepiej kupować części tam gdzie najtaniej
3. #!$%@? tego RTXa xD nie wart swojej ceny
4. Pomyśl o Ryzenie 5600X, szczególnie jeśli grasz w gry typu Valorant czy csgo
5. RAMy na Cruciale 3600@CL16 j.w.