Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zima za pasem, nadwaga rośnie, a z siłkami bywa różnie, a jak policzyłem ceny karnetów dla dwóch osób na siłkę to okazuje się, że #rower stacjonarny może się okazać lepszym wyborem.
Jakie modele są polecane z rowerów stacjonarnych? Zależy mi na małych wymiarach (idealnie jakby był składany, żeby do szafy moc schowac) i ANT+, żeby móc się pobawić w #zwift.
Ktoś coś poleca? :)
Cena im mniej tym lepiej, mam nadzieje, że w granicach 400-500 cos można znaleźć.
  • 15
nie ma sensu zaczynać zabawy w Zwift bez trenażera direct drive smart


@kobrys13: Nie zgodze się, właśnie tak można low costowo spokojnie zacząć zabawę. Tj kupić trenażer smart z rolką i w ogóle zobaczyć czy to dla nas.
Cały zeszłą zimę jeździłem na takim na rolce, teraz przesiadłem się na Direct Drive. Ale raczej dlatego, że rower to teraz jedyny sport jaki uprawiam.
Wiec jak ktoś chce "przezimować" na rowerze /
@kobrys13: @uysy: ja jednak dalej spinning. Myślałem o tym nowym Direto XR jak jeszcze po 3k był, ale jak potem doszło do tego to, że Spec nie zaleca stosowania z trenażerem + koszty napędu, łańcucha, abonamentu itp. to jakoś mi się odechciało. Już kminiłem, że zamiast Ultegry wrzucać 105, ale kurna... to dalej ponad 3k za trenażer, który lubi się pieprzyć :P
to dalej ponad 3k za trenażer, który lubi się pieprzyć


@Masterczulki: Sam się lubisz pieprzyć...

Samochody też się psują, a ludzie kupują. Efekt perspektyw psucia się trenażerów osiągasz czytając posty o popsutych trenażerach. Nie wiesz czy to jest 50%, 5% czy 0.5%. Ja mam Direto pierwszej generacji. Kupione w zasadzie w dniu polskiej premiery od dystrybutora. Czyli właśnie zaczyna się jego 4 sezon. Wszystko z nim spoko i bez przygód :)
Sam się lubisz pieprzyć


@kobrys13: oczywiście, że tak ;)
Jak ogarniałem temat to dużo reklamacji mi się rzucało w oczy i to zapamiętałem. Pewnie jak trafisz dobrze to śmiga. Nie zmienia to faktu - że w moim przypadku - to ponad 3k na coś, czego producent nie zaleca i mi #!$%@? gwarancję na ramę w rowerze za 5 cyfr ;)
Zwift - zwift jest stworzony do interaktywnej jazdy w trybie ERG. Bez ERG traci 80% tego co oferuje.


@kobrys13: Troche mylisz pojęcia. Albo nie do końca napisałes co miałeś na mysli.
ERG jest do treningów i każdy smart trenażer to ma.
SIM jest do "freeride", wyścigów, coffe ride i każd smart trenażer to ma.
@Masterczulki: dlatego kupiłem uzywkę DD z jeszcze 16 miesiącami gwarancji :).
@kobrys13: I co to zmienia? Każdy trenażer smart ma sim który jest nakładką na erg.
Nic nie zmienia. Działa to tak samo w trenażerach na rolke i na dd.