Wpis z mikrobloga

Rozmowa z koleżanką (pracującą w innej firmie).

- Teraz u nas zatrudnili kilku nowych takich z tych dynamicznych, znasz ten typ.
- Takich próbujących brać nadgodziny kiedy tylko mogą i starają się na siłę zabłysnąć? - próbuję zgadnąć o co jej chodzi
- Nieeeeee. Znasz termin "wyścig szczurów"?
- Jasne.
- Właaaaaaśnie. (co właśnie? xD) U nas takich zatrudnili. Słuchaj tego. Przychodzi jeden z przerwy. Bo na przerwie był u dyra. I przychodzi z przerwy. (pauzy po każdym zdaniu jakby dawała mi czas na zrozumienie tych jakże zawiłych informacji ()) Mówi nam, że spytał się dyrektora czy jest możliwość refundowania przez firmę kursów, studiów wieczorowych (chyba jej chodziło o zaoczne) a on się zgodził.
- To chyba dobrze?
- Ty nic nie rozumiesz. Miesiąc tam pracuje.
- Faktycznie nie rozumiem. I co, on dostanie a inni nie?
- Nie, każdy może. Ale nie o to mi chodzi.
- A o co?
- Jaki bezczelny!

Ktoś potrafi mi przetłumaczyć o co jej mogło chodzić? xD

#phyrexiacontent - tag do obserwowania/blokowania moich biurowych perypetii

#korposwiat #korpo #praca #pracbaza #kursy #biuro #studia
  • 36
  • Odpowiedz
@Phyrexia: a ty jej wtedy odpowiedzialas, zeby nie byla zawistna i dala mozliwosc rozwoju mlodym? Ze jak chce to tez niech idzie do prezesa o cos prosic bo chyba spoko gosciu jest? Czy nie wyszlas z szeregu byleby glupiej kolezanki nie tracic bo jakies profity masz z tej znajomosci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Phyrexia: pasjonującą historia, wyjątkowo denna nawet jak na tak stulejarski portal.

I serio mówię, nie obrazaj się ale ta historia niczego ciekawego sobą nie reprezentuje, typ człowieka który opisałaś idzie spotkać w każdej firmie po tyognsiu pracy.

Żeby zakładać dla takich wypocin tag w internetach to trzeba mieć ładne niedobory atencji xD
  • Odpowiedz
a ty jej wtedy odpowiedzialas, zeby nie byla zawistna i dala mozliwosc rozwoju mlodym? Ze jak chce to tez niech idzie do prezesa o cos prosic bo chyba spoko gosciu jest? Czy nie wyszlas z szeregu byleby glupiej kolezanki nie tracic bo jakies profity masz z tej znajomosci ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Vittel: Dam Ci w tym momencie złotą radę. Jeśli ktoś do ciebie obrabia kogoś innego,
  • Odpowiedz
Dam Ci w tym momencie złotą radę. Jeśli ktoś do ciebie obrabia kogoś innego, tylko przytaknij i zostaw temat


@Phyrexia: to ja ci dam moja zlota rade, gdy ktos przy mnie obrabia dupe komu innemu to doskonale zdaje sobie sprawe, ze mnie tak samo obgaduje i wymysla problemy. Za stara jestem by bawic sie w pokemony wiec taka osoba od razu zostaje kulturalnie wyprostowana, np. Zartobliwie, albo wypomniec podobna sytuacje z
  • Odpowiedz
to ja ci dam moja zlota rade, gdy ktos przy mnie obrabia dupe komu innemu to doskonale zdaje sobie sprawe, ze mnie tak samo obgaduje i wymysla problemy


@Vittel: Skoro zdajesz sobie z tego sprawę, dlaczego chcesz sobie robić z takiej osoby wroga?
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Bezczelny bo zapytał się o refundowanie jakichś studiów? xD Ja w każdej robocie próbuję wyciągać hajs i możliwości na wszystkie możliwe sposoby. Nie ma w tym nic złego. Najwyżej by mu odmówili i tyle.
  • Odpowiedz
@Phyrexia na studiach też tak jest. Jest jakiś projekt do którego trzeba spełniać jakąś tam minimalna średnia to laski z najwyższą średnią na to nie idą bo się boją xD ale jak zgłosi się ktoś kto ledwo przekracza ten próg to hurr durr jak mógł i ból dupy xd
  • Odpowiedz
Skoro zdajesz sobie z tego sprawę, dlaczego chcesz sobie robić z takiej osoby wroga?


@Phyrexia: robic? Ona juz jest, tylko udaje kolezanke xD i chyba mijamy sie tutaj z przemysleniami, ja z kims takim ladnie wygaszam znajomosc, a nie koncze dyskusje klotnia i tupaniem nogami ;)
  • Odpowiedz