Wpis z mikrobloga

pamiętacie usługę BDI Aero2? #plusgsm https://pl.wikipedia.org/wiki/Aero2#Bezp%C5%82atny_Dost%C4%99p_do_Internetu_(BDI)
w skrócie: darmowy internet bezprzewodowy w czasach gdy pakiet 20MB kosztował 2/5 złote.
tak oto w lipcu 2011 złożyłem wniosek, zapłaciłem depozyt za kartę sim (całe 20 pln) i cierpliwie czekałem do października gdy mogłem osobiście w Warszawie odebrać kartę.
Z czasem narzucili na niego ograniczenia:
prędkości,
logowanie captchą,
rozłączanie co godzinę,
wyłączyli część nadajników i przeszli na inne częstotliwości,
co de facto uniemożliwiło wygodne korzystanie z tego rozwiązania.

Po latach stwierdziłem, że już nie potrzebuje tego cudu i chciałbym zwrotu depozytu.
I co się okazuje? Firma dalej działa, przeniosła się z Wawy do Rzeszowa. Mogę dokonać zwrotu, ale:

Zwrot Karty SIM Aero2 BDI (tylko chipa), bez obudowy (adaptera) nie upoważnia do zwrotu Depozytu.

Mam ową kartę SIM (w końcu to za nią płaciłem depozyt), ale ramka już dawno została zrecyklingowana na którymś podpalonym wysypisku śmieci.
Czy to legalne?
wg ich regulaminu pkt 2.8:

Depozyt - pobrana od Korzystającego kwota stanowiąca zabezpieczenie należności Operatora z tytułu udostępnienia Karty SIM

także czy to legalne żeby nagle wymyślili, że oprócz karty SIM chcą jeszcze adapter?

#januszebiznesu #telekomunikacja #internetmobilny #historiapolskiejtelekomunikacji #prawo #maszprawo #aero2 #bdi
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tempy123: Biorąc pod uwagę, że wycieki danych bywają odkrywane nawet po kilku lub kilkunastu latach od ich zaistnienia (np. ostatnio odkryto wyciek sprzed 8 lat danych użytkowników forum Forbot) ja w trosce o swoje dane osobowe przyjąłem takie podejście, że jeśli moje dane są lub były w jakiejś firmie przechowywane (tym bardziej tak poufne jak skan dowodu wysyłany podczas "zakupu" karty Aero2 BDI) i dalsze posiadanie konta w usłudze nie powoduje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Z czasem narzucili na niego ograniczenia:

prędkości,

Były od zawsze, wcześniej bodajże 256, teraz 512 kb/s.

logowanie captchą,

To faktycznie wprowadzili w międzyczasie, jako uzupełnienie rozłączania modemu w związku z niestosowaniem się użytkowników do regulaminowego (choć martwego w praktyce) zakazu automatycznego łączenia się ponownie z siecią po rozłączeniu połączenia co godzinę.

rozłączanie co godzinę,

Było od zawsze.

wyłączyli część nadajników i przeszli na inne częstotliwości,

Wręcz przeciwnie. W ostatnich latach umożliwili łączenie