Wpis z mikrobloga

@murza: 28 lat na karku i obecnie liberalizm itd
ALE ( ͡° ͜ʖ ͡°) uważam że kwestia czasu, technologii i ludzie nie będą musieli pracować.
To już się powoli dzieje w domach prace są automatyzowane - odkurzacz sam jeździ tylko jeszcze trzeba wyrzucić z niego śmieci, kosiarka sama kosi trawę, auto samo dowozi do pracy. Pozostaje jedynie kwestia serwisu od czasu do czasu. No i jest kilka
@Niebadzlosiem: tylko prawda jest taka, ze przy dochodzie podatawowym dla calego spoleczenstwa, wieli ludzi dostanie szajby od nic-nie-robienia.

Spojrz na ludzi z nizszych warstw, ilu z nich ma jakes pasje ktorym siwnoddaje, cos co lubi roboc, zajawki? Niestety bardzo wieli ludzi praca to jest jedyne zajecie,jak ja im zabierzesz to sie ie odnajda w zyciu beda rozgoryczeni isfrsutrowani i nic nie da to se beda mieli na chleb i flaszke xD
@Niebadzlosiem:

Kręcisz sobie beke, ale njestety to jest bardzo powazny problem. Finlandia juz oglosila ze wstepny eksperyment z dochodem podstaowwym niezbyt sie powiodl.

To jest powazna sprawa i niestety Twoje usmiechy tylko pokazuja ze nienwiesz jak ta sprawe rozwiazac. A jest ona realna. Na oko 1/3 ludzi nie ma pasji i hobby na thle silnych zeby nie czuc frustracji z vraku zadnych zajec.

To oznacza probleny dla spoleczenstwa i koniec
@In_thrust_we_trust: Po prostu jestem pozytywnym człowiekiem więc często kończę zdania :D :D
No ale czy to oznacza że mamy być niewolnikami pracy by nie zgłupieć? Dochód podstawowy na sensownym poziomie + automatyzacja + jakaieś zawody by ludzie mogli dodatkowo pracować i coś tam więcej do domu przynieść może tak by to wypaliło. No ciekawi mnie co przyniesie przyszłość, zmiany idą powoli w 90 wszystko robiło się ręcznie i powoli się pojawiały
@Niebadzlosiem:

Tak jak pisalem, to oznacza ze cos takieo jak pepna automatuzacja (ktora moim zdaniem nienjest mozliwa tak na marginesie) oznacza ze duza czesc spoleczenstwa vedzie nieprzystosowana i sfrustrowana, a to da furtke do alternatywnych grup, buntow, przemocy itp

Poczytaj o czyms takim jak bezrobocie technologiczne - w skrocie juz od czasu rewolucji przemyslowej ludzie aie bali ze zaraz maszyna przejmie calabprace za nich. I taki strach istnial caly czas, gdy
@In_thrust_we_trust a gdzie ja się chwalę? Stwierdzam fakt, to ty nazwałeś mnie nastolatką jakby tylko młode dziewczyny co jeszcze nic nie wiedzą popierały lewicę. Ja jak byłam głupia i młoda to głosowałam za, ha tfu, Korwinem, więc nie trafiłeś zupełnie. A za kim ty głosujesz to mnie osobiście nie obchodzi, no bo co to zmienia?
@szzzzzz:

to ty nazwałeś mnie nastolatką jakby tylko młode dziewczyny co jeszcze nic nie wiedzą popierały lewicę


Nie lewice a socjalizm - to zasadnicza roznica. Mentalnie jeates na poziomie nastolatki wierzacej w idealy - Twoj #!$%@? o bekowy mem w necie idealniento pokazal xD
Niczym sie to nie rozni od kuca wierzacego w czysty leseferyzm.

Ale luz, zaczelas od idealisty Korwina, teraz masz etap idealisty socjalisty, a byc moze za kilka