Wpis z mikrobloga

Czy mamy na sali osoby, które ukończyły i Hollow Knighta i Blasphemous? Jeżeli tak, jak oceniacie i porównujecie obie te gry?

Obecnie mam ponad 8 godzin na liczniku Hollow Knighta i jestem oczarowany tą grą. Poziom trudności, projekt świata, NPC, lore - wszystko miód. Przypomniałem sobie jednak, że mam też w bibliotece Blasphemous i zastanawiam się czy to przejściu HK, będę równie pozytywnie zaskoczony Blasphemous.

#gry #ps4 #hollowknight #blasphemous
splndid - Czy mamy na sali osoby, które ukończyły i Hollow Knighta i Blasphemous? Jeż...

źródło: comment_1605789830OZkiVDERdCKqVeYiylFVaC.jpg

Pobierz
  • 16
@splndid: mamy. Uważam, że Hollow Knight jest o wiele ciekawszy. Blasphemous ma fajny lore, fajne grafiki, gra jest całkiem przyjemna. Po tym jak weszło DLC Stir of Dawn to zyskała sporo na grywalności, ale mimo wszystko Blasphemous to jest dla mnie gra na raz, do Hollow Knighta planuję wrócić jeszcze kiedyś. I Hollow Knight jest bardziej metroidvania, jest sporo backtrackingu, dużo obszarów oblokowuje się dopiero po zdobyciu konkretnych umiejętności, w Blasphemousie
@splndid: Jeśli chodzi o DLC, to do Blasphemous wyszedł jakiś czas temu taka aktualizacja z nowymi bossami, trybami New Game+ no i nowymi, seksowanymi kawałkami do ścieżki dźwiękowej dla nowych bossów.

Hollow Knight w moim mniemaniu jest lepszy, ale Blasphemous też jest spoko. Podoba mi się ten kościelny klimat, ta ponura atmosfera no i ta brutalność.
ChochlikLucek - @splndid: Jeśli chodzi o DLC, to do Blasphemous wyszedł jakiś czas te...
@rdy: co do sterowania to nie odczułem tego jakoś mocno. To znaczy łapanie się drabin to jakiś #!$%@? dramat i jedno wielkie nieporozumienie, ale poza tym sterowanie było dla mnie OK
@rdy: Dead Cellsy dopiero przede mną, więc nie potrafię się do tego porównania odnieść :) Ale planuję niedługo ograć, zakupiłem w bundlu z dodatkiem jakoś niedawno
@splndid: tak, ale piszę o tym w kontekście blasphemousa. Tam masz beadsy i w sumie podobna zasada działania jest. To znaczy w Hollow Knightcie też się raczej jednym konkretnym buildem, ale uważam, że charmsy mają większy wpływ na postać. W Blasphemousie jest sens grać tylko w jeden sposób tak naprawdę
@Cinkito: Akurat buildy mają znaczenie jeżeli się zaczyna grać w tryb New Game+ (podobnie z resztą jak w Hollow Knight, jeśli próbuje się atakować Panteony...ehhh... tam na ten przykład miałem jeden build aż do walki z NK, a przed walką z PV i AR zmieniłem sobie na kompletnie inny), który ma różne ograniczenia, jak na przykład ten, gdzie zamiast leczącego pitku, ma się pitku na mane. Plus wszystko jest twardsze, więc
@ChochlikLucek: no ja się nie zgodzę, moim zdaniem w blasphemousie jest jeden build, który ma sens, czyli ciśnięcie w prayery i walenie z cante jondo. Bez znaczenia czy to jest ng czy ng+ z penitancem
@splndid: Hollow Knight jest znacznie lepszy, większy, ładniejszy i wypełniony masą sekretów. Ukończyłem grę na 100% w około 40h. Można ją nawet ukończyć na 112%, ale już nie dałem rady pokonać niektórych opcjonalnych bossów :( Jak będziesz miał już dość HK (poziom White Palace to jakaś masakra ;)) to Blasphemousa też warto sprawdzić. Ukończyłem go w około 15h i pewnie jeszcze do niego kiedyś wrócę, żeby zobaczyć co dodaje to DLC
@Cinkito: a widzisz, ja z kolei prayerów nie używałem praktycznie w ogóle, a polegałem na parowaniu, kontrze i generalnie wszystkim pod str/def, a więc są różne buildy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
niemniej jednak Hollow Knight to gra dużo bardziej rozbudowana, gameplay i poziom trudności są zbliżone, IMO największe różnice są po stronie artystycznej, zgadzam się z tym co @Desolator pisał powyżej, @splndid jak lubisz metroidvanie to warto
@tarkaz: no taki build możesz zrobić, ale on jest nieefektywny. Jakbyś wrzucił bead, który wzmacnia prayery i sword heart, który je wzmacnia kosztem użycia to grałoby się po prostu łatwiej. Próbowałem zrobić build na miecz i on po prostu prawie nic nie daje. Wiadomo, że można zrobić build w każdym kierunku, pytanie czy on będzie efektywny. A co do poziomu trudności to się zgodzę, choć platyna w HK jest zdecydowanie trudniejsza
@Cinkito: nieefektywny może względem zwykłych uderzeń, jednak te z kontry czy po dashu robią konkretny dmg, zwłaszcza jak ulepszysz Mea Culpę ( ͡° ͜ʖ ͡°) generalnie przeszedłem tak main game, beadsy miałem głownie na str/def i nie było wielkich problemów poza ost. bossem, ale DLC dopiero przede mną... akurat na plus względem Blasphemous a HK jest to, że można blokować i kontrować, są też satysfakcjonujące finishery, jednak