Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, czy jest jakiś bardzo tani ekspres ciśnieniowy, który jest warty uwagi? Ja wiem, że to jest zacznie droższa impreza, ale wujek (starsza osoba), który nigdy nie miał ekspresu napalił się na zakup i szuka do kaw mlecznych z dozowaniem mleka, ale takiego za 400-600zł ( ͡° ʖ̯ ͡°) no i ofc marzy mu się automat z młynkiem itd, ale to jest chyba jeszcze mniej realne niż kolbowy. Natomiast znalazł coś takiego jak Blaupunkt cmp601 na blackfrajer i jeszcze kilka innych podobnych i tak się zastanawiam czy jest to cokolwiek warte i czy nie dałoby rady znaleźć czegoś lepszego w tej cenie, np. powystawowego? Jest też opcja żeby siostrzeniec (here) dorzucił mu parę stówek do czegoś lepszego w ramach prezentu, no ale full automata za 4k to mu jednak nie zafunduję
#kiciochpyta #kawa #ekspresdokawy
  • 8
@ugly_fatman: Używana Jura C5, części jest do tego masa i serwis można wykonać samemu jeśli będzie konieczność, sam kupiłem za 600zł i wymieniłem żarna plus uszczelki na bloku i jest miodzio, polecam gorąco. Do 900-1000 może już coś być po serwisie nawet
@ipconfig: Dzięki wielkie. Jurę znam i lubię, C5 jest fajna, ale... no tak niezbyt.

Otóż można wykonać serwis samemu, o ile nie jest się 70-latkiem, który do tej pory parzył zalewajki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ok, serwis zrobiłbym ja albo kupiłby wujaszek po serwisie, jednak dalej średnia cena C5 po serwisie to ok. 1k, a nie 400-600, nawet ta z tej aukcji to 150zł więcej. Ale
@ugly_fatman: może yoer? Tanio, ale nie tak całkiem automatycznie no i bez młynka, ale coś za coś..
Ciśnieniowy Ekspres do kawy AUTOMATYCZNY Yoer INOX
Tanio z młynkiem można dostać przelewowe, ale nie ciśnieniowe i z automatycznymi opcjami mlecznymi.
@ipconfig: a to ja wiem, Ty to wiesz, zapewne masz podobny lub lepszy sprzęt do mojego, ale wytłumacz 70-latkowi, który parzył do tej pory zalewajki w szklance z koszyczkiem, że ma zapłacić 2-3k, jak ma budżet na 0.5k. Ja się nie podejmuję, dlatego pytam co da się kupić w miarę sensownego za te pieniądze uwzględniając jakieś tam zwiększenie budżetu jako mój prezent gwiazdkowy.

@muguet: nie musi być z młynkiem, z