Wpis z mikrobloga

Dzień dobry!

Obserwujący tag #amerykanskiehistorie dobrze wiedzą, że niedawno zakończyłem dziesięcioodcinkową serię o najbardziej kontrowersyjnych wyborach prezydenckich w historii USA. Zgodnie z obietnicą złożoną w pierwszym odcinku, chciałem dodać znalezisko z artykułem zbiorczym, zawierającym w sobie wszystkie dziesięć części - niestety okazało się, że Wykop ma ograniczenie do 20 000 znaków na artykuł, w związku z czym nie zmieściłaby się nawet połowa spłodzonego przeze mnie contentu.

Dlatego też w zamian za to poniżej wklejam listę wszystkich dziesięciu odcinków - tylko tyle mogę w tej sytuacji zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Odcinek I: Rok 1800: Jefferson vs Burr
Odcinek II: Rok 1824: Adams vs Jackson
Odcinek III: Rok 1860: Lincoln vs Breckinridge
Odcinek IV: Rok 1876: Hayes vs Tilden
Odcinek V: Rok 1888: Harrison vs Cleveland
Odcinek VI: Rok 1912: Wilson vs Roosevelt
Odcinek VII: Rok 1948: Truman vs Dewey
Odcinek VIII: Rok 1960: Kennedy vs Nixon
Odcinek IX: Rok 2000: Bush vs Gore
Odcinek X: Rok 2016: Trump vs Clinton

Przy tej okazji nie pierwszy już raz przekonałem się, jak bardzo ograniczonym narzędziem w kwestii publikacji artykułów jest Wykop (limit znaków, ograniczony czas na edycję błędów, gubienie formatowania przy przeklejaniu z Worda, brak możliwości zatapiania obrazków w tekście na mikroblogu), w związku z czym coraz poważniej zastanawiam się nad założeniem bloga o tematyce poruszanej w moich wpisach, czyli ciekawostkach dotyczących Stanów Zjednoczonych - głównie w zakresie historii i polityki, ale nie tylko.

Chciałbym jednak poznać Wasze zdanie na ten temat - nigdy nie ukrywałem, że największą motywacją do działania byli dla mnie czytelnicy #amerykanskiehistorie czy wcześniej #prezydenciusa, dlatego też będę bardzo wdzięczny za wzięcie udziału w poniższej ankiecie. Z tej okazji pozwolę sobie zawołać w komentarzach czytelników serii o kontrowersyjnych wyborach - nie bijcie ;).

Jeżeli okaże się, że jest zainteresowanie blogiem, to zabiorę się za jego przygotowywanie - w planach mam przeredagowanie serii o prezydentach (zwłaszcza pierwszych odcinków) i dodanie nowych ciekawostek do wszystkich z nich oraz publikację całego contentu, jaki udało mi się stworzyć wokół tagów #prezydenciusa i #amerykanskiehistorie, no i oczywiście tworzenie nowej zawartości :).

Ewentualne założenie bloga nie oznacza oczywiście zarzucenia mirkowej macierzy - wzorem @kvoka i jej Polskiego Pato, na pewno publikowałbym wpisy zarówno na blogu, jak i mirko.

Sugerowany przez niektórych Patronite to na razie melodia przyszłości, o której nie myślę - najpierw trzeba mieć co wspierać, a blog póki co istnieje tylko w mojej głowie. Będę jednak bardzo wdzięczny za wszelkie porady i sugestie odnośnie mojej dalszej twórczości.

#historia #usa #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #wybory
Wariner - Dzień dobry!

Obserwujący tag #amerykanskiehistorie dobrze wiedzą, że nie...

źródło: comment_1606562824A6V7zqhhL8iadxi7dpUQub.jpg

Pobierz

Czy czytałbyś bloga o ciekawostkach dotyczących USA?

  • Jeszcze jak! 60.5% (305)
  • Co k*rwa? Nie, skąd ten pomysł? 39.5% (199)

Oddanych głosów: 504

  • 14
@Wariner: Tez właśnie o niej myślałem:) kiedyś robiłem swojego bloga i jest z tym taki problem, ze z czasem tracisz jednak zapał i wtedy to wszystko powoli umiera. Z większym portalem masz ten plus, ze w praktyce musisz tylko wysłać tekst, reklamowanie, sprawy techniczne itd cię nie interesują.

Osobiście uważam, ze czy to będzie mały portal czy duży moloch, to już sam musisz wybrać, oczywiście w tych tematycznych raczej nie licz
@riley24: Tak myślałem ;). Nie liczę na to, że ktokolwiek się do mnie zgłosi, bo jednak moja tematyka jest mniej lotna :P.

Z ciekawości - czemu już nie publikujesz?
@Wariner: uważam, że wykonałeś świetną pracę, to superarktykuły. Ale mnie zainteresował tylko temat kontrowersji wokół wyborów. Nic więcej. Piszesz wspaniale, rzeczowo i w ogóle. Podobały mi się Twoje wpisy ale mówię szczerze - więcej już mnie nie interesuje.