Wpis z mikrobloga

W temacie użycia gazu na posłance regularnie widzę argument "po co się tam pchała, nie odeszła jak policja nawoływała to sama sobie winna".

I mam wrażenie, że ludzie nie rozumieją na czym polega praca posła. Ja rozumiem, że po ostatnich latach może się wydawać, że poseł to schab wciśnięty w garnitur, który w sejmie wciska guzik zgodnie z partyjną instrukcją a następnie jedzie limuzyną do jednej z telewizji powyzywać swoich przeciwników politycznych.

Ludzie jednak zapominają o roli społecznej posła. Poseł powinien być wśród swoich wyborców, szczególnie w miejscach, gdzie prawo może być łamane a władza nadużywać swoich uprawnień. Po to jest instytucja "kontroli poselskiej" i m.in. po to jest immunitet poselski.

To samo robił poseł Grzegorz Braun podczas strajku przedsiębiorców (link z wykopu) gdzie stał twarzą w twarz z policjantami, pokazywał swoją legitymację i ich pilnował, a nawet wciągał przypadkowych ludzi na listę swoich asystentów by wyprowadzić ich z kordonu policyjnego. I jak kompletnie się z Braunem nie zgadzam w kwestiach poglądów, i wyśmiewam jego teorie spiskowe, to szanuje to co robił wtedy wśród protestujących.

Jakoś nie widziałem wtedy głosów, że "co on tam robi" i "po co się tam pchał".

Taka jest rola aktywnego posła. I czy to jest poseł Konfederacji podczas Marszu Niepodległości, czy posłanka lewicy podczas Strajku Kobiet to ich miejsce jest właśnie tam - wśród obywateli, którzy na nich głosowali, pilnując by ich prawa były przestrzegane.

I po to mają immunitet, by mogli swoją pracę wykonywać w sposób bezpieczny i by mogli wciskać swój nos wszędzie tam, gdzie ludzie tego potrzebują i by policja nie mogła ich po prostu zgarnąć na dołek.

Dziwi mnie jak niektórym łatwo przychodzi wspieranie zamordystycznych metod i łamania prawa dopóki jest to wymierzone w ludzi, których nie lubią.

#neuropa #polska #4konserwy #wydarzenia #policja #polityka
rzep - W temacie użycia gazu na posłance regularnie widzę argument "po co się tam pch...

źródło: comment_1606657180ludy2y1FHZmI5Q5xZTay3x.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
@RexxarHell:

Zapoczątkowała.

I co z tego? Jak ktoś mówiąc "cześć" dostaje lepę na łeb, to znaczy, że wywołał wojnę, bo zapoczątkował agresję kogoś innego? XDXD
Wojna celna sama w sobie polega na czymś innym, a następstwa tego konkretnego przypadku #!$%@? mają do rzeczy.
  • Odpowiedz
@Cayar: Strajk kobiet zapowiadał cytuję "chaos i pożogę". Mogli to napisać inaczej, bo brzmi co najmniej dwuznacznie. I uważam, że Policja bardzo dobrze działała. Może wg niektórych lekkomyślnych powinni najlepiej nic nie robić i dopuścić do jakiejś rewolucji, o której słyszy się ostatnio jakoś dziwnie często. Z resztą chyba już "po ptokach" bo wczoraj z 100k zrobiło się 1k protestujących.
  • Odpowiedz
@rzep Pamiętasz co się działo podczas marszów niepodległości za Sienkiewicza? Wtedy było ok bo prawaków #!$%@?? Gdzie byłeś jak Ikonowicza pałowali? Gdzie były protesty jak Wiplera pałowali? Wtedy było dobrze? Wtedy immunitet nie był święty? #!$%@? hipokryci.
  • Odpowiedz
@rzep: NIe bierzesz pod uwagę jednego czynnika...

Bliżej mi do Brauna (chociaż uważam go za okropnego szura) niż do lewicy, ale do rzeczy...

Nie wiem jak było z Braunem, z lewicą wszystko okazał się ich wymysłem i manipulacjami. Teraz na tapecie mamy zagazowanie jakieś tam pani. Obiektywnie patrząc poczekam na dłuższe filmiki, które na pewno się pojawią.
O co mi chodzi? Mogło być tak, że policja wzywała do rozejścia się. Ludzie
  • Odpowiedz
@rzep: przypomnij mi kiedy ktos z tych przedsiebiorcow kopal policjantow, pluł na nich czy robil jakies akcje typu szarze na policje lub udawanie, ze sie dostało i szopka z przewracaniem. Tu jest atak fizyczny obrazanie ludzi, przeklenstwa. W ogole jezyk dzisiejszych kobietbjest strazzny. A Braun? Atak fizyczny? Jezyk prostego chama? Nie, on nawet tak to pompatycznie mowi, on tak mowi wszedzie. Nie porównuj dziczy z lewicy do Konfederacji. Obrażasz Konfederacje.
  • Odpowiedz
@rzep: Myślę, że nie warto kontynuować, bo próbujesz przekonać ludzi, dla których nie zmienianie zdania jest jakąś chorą formą obrony honoru i dumy. Oni nawet jak wejdą w gówno po kolana to będą szli dalej, byle nie przyznać, że popełnili błąd.
  • Odpowiedz
@rzep: ziomek tylko ze w tym przypadku nie mozemy sie litowac nad nowacka bo to koalicjant pisu ktory podpisuje sie w sejmie pod kazda podwyzka podatkow i zamordystycznymi metodami wladzy razem z pisem (przymus szczepien, ograniczanie wolności itd). Nie mozna miec litosci nad poslanka ktora w 90% glosuje w sejmie tak jak pisiory
  • Odpowiedz
@rzep: smutne jest to, ze budzi w nas zdziwienie to co robia poslowie pokroju pana Brauna, pani Biejat czy pani Nowackiej. Widac jedyne z czym kojarzymy "posel" to gosc od wciskania odpowiedniego guzika, i ma to poparcie w ostatnich latach "demokracji".
  • Odpowiedz
@rzep: masz 100% racji. Bardzo dobrze opisałeś rolę posła w społeczeństwie. Niestety duża część współobywateli charakteryzuje się mentalnością Kalego a do tego są zwyczajnie politycznymi analfabetami.
  • Odpowiedz
Szkoda Nowackiej. Wydaje się być posłanką na poziomie.
Natomiast gdyby gazem i pałą dostała Scheuring-Wielgus, mundurowi mieliby u mnie dobrego browara ( )
  • Odpowiedz
@rzep: tam jeszcze druga posłanka była, co siedziała na środku Trasy Łazienkowskiej. To już raczej nie podchodzi po "kontrolę poselską". Bardziej widziałbym ją rozmawiającą ze swoimi wyborcami, aby jednak wybrali bardziej legalną formę protestu.
  • Odpowiedz
@rzep: Widzę delikatną różnicę. Wszystko co robił Braun mamy nagrane z pierwszej ręki. Wiemy co mówił, do kogo i w jaki sposób. I robił to fachowo.

Tutaj nie mamy nic oprócz marnego zdjęcia. Nie powinna oczywiście dostać po mordzie, ale znając lewicę pewnie bluzgała funkcjonariuszy.
  • Odpowiedz
@kasztanowcowiaczek: Przecież wojna celna była aktem agresji wobec Polski. Lubisz analogię to też Ci ją podam. Dostajesz lepę jak sam napisałes ode mnie. Powiesz, że jest to agresja(Wojna konwencjonalna)
Mówię Ci(Nie odbieraj tego osobiście proszę jest to tylko w celu pokazanie przykładu), że jesteś #!$%@? śmieciem. Także powiesz, że jest to agresja, nie?(Wojna Handlowa). Wojna zawsze będzie się kojarzyć z agresją. Nie wiem dlaczego bronisz tego niefortunnego sformułowania.
  • Odpowiedz
@rzep: znasz w ogóle definicję kontroli poselskiej? i warunki jej? Musi być zgłoszona i zapowiedziana, nie możesz od tak sobie wyciągnąć legitymacji poselskiej i stwierdzić że wykonujesz kontrolę poselską. Piszesz o immunitecie, dokłądnie o immunitecie formalnym, jednak nie chroni on od stosowania się do poleceń policji.
  • Odpowiedz
@rzep: szanuję za to, że ci się chce edukować wykopków, których plan dnia w większości opiera się na łykaniu psychoprawicowej propagandy na głównej
  • Odpowiedz