Wpis z mikrobloga

jeżeli jesteś os. fiz. to może odmówić.
Jeżeli jesteś firmą, mogą Ci wcisnąć paragon z nip i w pupkę się całuj.

czyli .. jakiś dowód sprzedaży musisz uzyskać, a jeżeli jesteś firmą, coś równoznaczne z fakturą vat.
  • Odpowiedz
Jeżeli jesteś firmą, mogą Ci wcisnąć paragon z nip i w pupkę się cału


@kuncfot: Nie dają nawet takiej możliwości. Podpierają się regulaminem i mówią, że sprzedają tylko fizycznym. Nie masz możliwości dostania paragonu z NIP. Wydaje mi się jednak, że sprzedawca będący płatnikiem VAT nie ma prawa odmówienia wystawienia faktury. Chyba, że się mylę.
  • Odpowiedz
@kuncfot: Ok, byłem po prostu ciekawy, bo mam silne przekonanie, że ja jako przedsiębiorca nie mogę odmówić wystawienia faktury vat innemu przedsiębiorcy.

pewnie jak taki gigant ma taki zapis


Już się parę razy zdarzało, że i giganci byli sprowadzanie na ziemię.
  • Odpowiedz
ogólnie firma firmie MUSI wystawić fv.


@kuncfot: Jeśli musi, to nie może obejść tego regulaminem. Prawo jest tu nadrzędne.

kupować mogą tam tylko os. fiz ... może są


Twierdzą, że jest

pragniemy poinformować, że zakładając konto w naszym sklepie internetowym należy zaakceptować regulamin, potwierdzając jednocześnie, że zakupów dokonuje osoba prywatna
  • Odpowiedz
  • 1
@bigos555 musiało się coś zmienić. Wielokrotnie kupowałem w Lidlu online na firmę. Przez formularz www zgłaszało się zapotrzebowanie na fakture.

Edit, przeszukałem pocztę i faktycznie była zmiana od 1 października

Najważniejsze zmiany dotyczą modyfikacji definicji „Klienta”, za którego uznawana będzie wyłącznie osoba fizyczna będąca konsumentem w rozumieniu art. 221 Kodeksu cywilnego, która zawiera umowę w ramach Sklepu Internetowego Lidl, która to Umowa nie jest związana bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
  • Odpowiedz
@narowerzesamochodem: Według obecnych przepisów, aby dostać fakturę musisz podać NIP już przy wystawianiu paragonu. Nie możesz tego zrobić post factum, wiec to co padają nie jest żadnym rozwiązaniem. Twierdzą, że w regulaminie mają to, że nie wystawiają faktur dla firm. Moim zdaniem jest to działanie bezprawne, bo nie można odmówić wystawienia faktury VAT. Ale aż tak mi na nich nie zależy aby sobie nimi głowę zawracać.
  • Odpowiedz
Dzisiaj dzwoniłem w sprawie faktury i poprosili o maila w odpowiedzi na potwierdzenie zamówienia z danymi do faktury i fakturę normalnie wystawią. Skąd to utrudnienie, nie wiem.
Macie pole uwagi i tam można nip wpisać już na etapie składania zamówienia.
  • Odpowiedz
@McDz: taką mi odpowiedź mailem wysłali = muszę mieć numer faktury (odebrać przesyłkę) i zrobię korekte na DG.
Nie rozumiem czemu takie komplikowanie sprawy

Dzień dobry,

dziękuję za przesłaną wiadomość.

Dokonując zakupu w naszym sklepie internetowym akceptują Państwo regulamin potwierdzając jednocześnie, iż składają Państwo zamówienie jako osoba fizyczna, nieprowadząca działalności gospodarczej. Dbając jednak o zadowolenie naszych Klientów, na Państwa prośbę wystawimy fakturę korygującą umożliwiającą wprowadzenie NIP oraz pełnych danych firmy. W
  • Odpowiedz