Wpis z mikrobloga

Kanadyjska aktorka wyznaje, że jest transpłciowa i prosi żeby zwracać się do niej męskim imieniem

Normlany człowiek: Hmm, dziwne to no ale skoro tak się czujesz to spoko, powodzenia w życiu Elliot

Debil: Co masz w gaciach? Co masz w dowodzie?! Ej znacie ten dowcip z helikopterem?

#ellenpage #lgbt #bekazprawakow
  • 57
  • Odpowiedz
A wyśmiewanie takich osób i mówienie, że teraz to ktoś się będzie czuł helikopterem jest strasznie krzywdzące i pokazuje tylko ignorancję.


@SpaghettiSupernova:

Nie, wyśmiewanie i wspominanie helikoptera dotyczy innego aspektu całej sprawy - tego, że próbuje się narzucić społeczeństwu postrzeganie danej osoby przez pryzmat tylko i wyłącznie tego, jak dana osoba się subiektywnie identyfikuje.

Transpłciowość jest rozpoznana medycznie/ naukowo, problem w tym, że spora część osób która to deklaruje, jedynie ...
  • Odpowiedz
@SpaghettiSupernova:

To nie jest trudne tylko bezpodstawne, bo nie ciąży na mnie żaden obowiązek zgadywania jakich zaimków mam użyć, w szczegolności jak wymyślają nowe bzdury typu xer.

Dalej nie łapiesz, że cudza subiektywna identyfikacja nie nakłada na nikogo obowiązku dostosowania się.

Ponadto niecelowe używanie złych zaimków nie obraża nikogo, co najwyżej ktoś może się subiektywnie czuć obrażony. I wracamy do punktu w którym na nikim nie ciąży obowiązek respektowania tego, co
  • Odpowiedz
@ChrobryLubiBobry:

nie ciąży na mnie żaden obowiązek


No jasne, nie ciąży też na Tobie żaden obowiązek, żeby mówić do starszej osoby per "Pan/i", albo żeby nie srać do paczkomatu. Ale jakoś nie jest problemem stosowanie się do tych społecznych zasad.

zgadywania jakich zaimków mam użyć

No to mówię Ci przecież, że nikt nie karze zgadywać. Jeśli masz wątpliwości, to pytasz i problem z głowy.

w szczegolności jak wymyślają nowe bzdury typu
  • Odpowiedz
@SpaghettiSupernova wymysły chorych psychicznie ludzi ktorych sie z tego leczy porownujesz do norm społecznych :D calosc osob transplciowych to niewielki procent calej populacji wiec to ten odsetek dostosowuje sie do wiekszosci a nie odwrotnie. Wymaganie od kazdego czlowieka pytan jak ma się do kogos zwracac jest smieszne ale na szczescie to tylko
#urojenialewakoidalne
  • Odpowiedz
@SpaghettiSupernova nie zawsze, czesto nie nastepuje korekcja plci bo osoba zmienia zdanie co tez jest rodzajem leczenia psychiatrycznego. To ty dalej nie rozumiesz ze rodzaj leczenia nie zmienia faktu że jest to choroba/zaburzenie. I to ze ktos sie czuje innej plci to nie zmienia płci.
  • Odpowiedz
@Ziutek_Grabaz:

I to ze ktos sie czuje innej plci to nie zmienia płci.


Powiedzenie na transpłciowego mężczyznę, który wygląda jak mężczyzna, mówi jak mężczyzna i czuje się mężczyzną, że jest to mężczyzna, wymaga od Ciebie absolutnie minimalnego wysiłku i odrobiny dobrej woli i życzliwości. Dla takiej osoby natomiast jest to wyjątkowo istotny element tożsamości. Ciekawe, jak byś się czuł Ty, gdyby każdy codziennie na siłę próbował Ci w mówić, że jesteś
  • Odpowiedz
@SpaghettiSupernova jezeli ktos wyglada jak mezczyzna, mowi jak mezczyzna i czuje się mężczyzną i jest mężczyzną to nie widze powodu by nazywac go kobietą. I nie sądzę zeby mial problem ze nazywam go mężczyzna. Ty sugerujesz nazywanie mężczyzna kogos kto wyglada jak kobieta, mowi jak kobieta i tylko czuje sie mezczyzna przez co dalej jest kobietą.
Kto codziennie wmawia komu ze jest innej plci niz faktycznie sie czuje? Bo nie słyszałem takiej
  • Odpowiedz