Wpis z mikrobloga

No to pora na drugi wpis z tagu #rzadkiegry, do którego obserwowania oczywiście zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pokazuję w nim kolekcję swoich rzadkich wydań gier i gadżetów z nimi związanych. Wszystko dokładnie opisuję - tłumaczę za ile kupiłem, ile jest teraz warte i tak dalej.

-------------------------------------

2. Dark Souls 2 HMV Limited Edition

Dziś mam do pokazania limitowaną edycję Dark Souls 2, którą wyprodukowano jedynie w 2000 egzemplarzach na Xboxa 360 i PS3. Każda kopia ma swój unikalny numer - od 1 do 2000 rzecz jasna. To wydanie zostało stworzone we współpracy z brytyjskim sklepem HMV i tylko tam można było je nabyć w momencie premiery gry w 2014 roku. Od "zwykłych egzemplarzy" sprzedawanych w Europie różni się przede wszystkim japońską grafiką na okładce i wspomnianymi wcześniej numerami. Aktualnie nie udało mi się znaleźć na eBayu żadnej kopii (nawet używanej), a na Allegro tym bardziej, więc sami możecie wywnioskować, że to bardzo rzadkie wydanie :)

Ile jest wart ten przedmiot?

Pod koniec 2018 roku na eBayu była jedna kopia wystawiona za około 300 zł (w przeliczeniu). Myślę, że teraz jest warta co najmniej 500 zł (w idealnym, nienaruszonym stanie jak moja), bo nie można jej znaleźć dosłownie nigdzie. W zasadzie mogę dyktować ceny, co oczywiście nie oznacza, że ktoś zdecyduje się na zakup. Niemniej jednak jest wielu poważnych kolekcjonerów gier z serii Dark Souls, więc myślę, że nie byłoby większego problemu z ewentualną sprzedażą.

Ile za niego zapłaciłem i jak go zdobyłem?

Śmieszna sprawa, bo tę kopię udało mi się kupić we wrześniu 2018 roku na Allegro za... 49 złotych. Przeglądałem aukcje w poszukiwaniu czegoś ciekawego i akurat mi się poszczęściło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak zawsze - jeśli macie jakieś pytania to śmiało zadawajcie je w komentarzach.

#gry #grypc #ps4 #ps5 #xboxone #xone #xboxseriesx #playstation #xbox #pcmasterrace #darksouls #darksouls2 #darksouls3 #demonssouls #xbox360
Pobierz kacper3355 - No to pora na drugi wpis z tagu #rzadkiegry, do którego obserwowania ocz...
źródło: comment_1607099513EkELBVbN9rUZDQcojCYWzL.jpg
  • 45
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zielony_Ogr: ogólnie wystawić możesz sobie nawet za 200£, ale czy ktoś to kupi? Ciężko powiedzieć. Można sprawdzać archiwum takich portali po ile faktycznie były sprzedawane jak to jest na archiwum allegro. Ogólnie fajna ciekawostka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zielony_Ogr: tak, ma wartość kolekcjonerską, ale niekoniecznie taką, jak na przytoczonej aukjci. Kolekcjonerzy lubią takie perełki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z czasem na wartości zyskują też pudełka na preordery, tzn. te, które czasem można kupić w sieciówkach za 30 zł, które później zostanie odjęte od ceny finalnej gry. Wspominam o tym, bo to w sumie zbliżone produkty.

Masz te Dark Souls w folii?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kacper3355: takie pytanie. Mam grę neverhood. Juz niewazne jaki stan, ale zawsze jak sobie googluje to one są tak od 300zl za słabe stany. Teraz na allegro widze jedna za 500.
Masz może? Wiesz czemu ona jest "taka"?
@daczka92: gra w Polsce miała bardzo ograniczona dystrybucje. Dodawali ja tylko do nowych komputerów jakiejś tam firmy. Stad wysoka cena. Za podobne pieniądze można ściągnąć sobie ładne wydanie w boksie ze stanów