Wpis z mikrobloga

No to pora na drugi wpis z tagu #rzadkiegry, do którego obserwowania oczywiście zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pokazuję w nim kolekcję swoich rzadkich wydań gier i gadżetów z nimi związanych. Wszystko dokładnie opisuję - tłumaczę za ile kupiłem, ile jest teraz warte i tak dalej.

-------------------------------------

2. Dark Souls 2 HMV Limited Edition

Dziś mam do pokazania limitowaną edycję Dark Souls 2, którą wyprodukowano jedynie w 2000 egzemplarzach na Xboxa 360 i PS3. Każda kopia ma swój unikalny numer - od 1 do 2000 rzecz jasna. To wydanie zostało stworzone we współpracy z brytyjskim sklepem HMV i tylko tam można było je nabyć w momencie premiery gry w 2014 roku. Od "zwykłych egzemplarzy" sprzedawanych w Europie różni się przede wszystkim japońską grafiką na okładce i wspomnianymi wcześniej numerami. Aktualnie nie udało mi się znaleźć na eBayu żadnej kopii (nawet używanej), a na Allegro tym bardziej, więc sami możecie wywnioskować, że to bardzo rzadkie wydanie :)

Ile jest wart ten przedmiot?

Pod koniec 2018 roku na eBayu była jedna kopia wystawiona za około 300 zł (w przeliczeniu). Myślę, że teraz jest warta co najmniej 500 zł (w idealnym, nienaruszonym stanie jak moja), bo nie można jej znaleźć dosłownie nigdzie. W zasadzie mogę dyktować ceny, co oczywiście nie oznacza, że ktoś zdecyduje się na zakup. Niemniej jednak jest wielu poważnych kolekcjonerów gier z serii Dark Souls, więc myślę, że nie byłoby większego problemu z ewentualną sprzedażą.

Ile za niego zapłaciłem i jak go zdobyłem?

Śmieszna sprawa, bo tę kopię udało mi się kupić we wrześniu 2018 roku na Allegro za... 49 złotych. Przeglądałem aukcje w poszukiwaniu czegoś ciekawego i akurat mi się poszczęściło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak zawsze - jeśli macie jakieś pytania to śmiało zadawajcie je w komentarzach.

#gry #grypc #ps4 #ps5 #xboxone #xone #xboxseriesx #playstation #xbox #pcmasterrace #darksouls #darksouls2 #darksouls3 #demonssouls #xbox360
kacper3355 - No to pora na drugi wpis z tagu #rzadkiegry, do którego obserwowania ocz...

źródło: comment_1607099513EkELBVbN9rUZDQcojCYWzL.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@kacper3355: nie no, sam pompujesz hajp. Należę do grupy kasety magnetofonowe i tam jest trzech typów co słucha disco polo i sami sobie piszą jakie drogie są ich kasety i że „niżej niż ... zł nie puszczaj”. A reszta ciśnie bekę, bo każdy wie, że grosza nie warte xd
  • Odpowiedz
@kacper3355: Rzadkie egzemplarze? Czyli praktycznie dowolna gra na nintendo Wii lub DS która nie jest śmieciem i jest dostępna w polsce. Nawet ceny używanych są posrane (400zł za używkę metroid prime trilogy?! poebało)
  • Odpowiedz
@kacper3355: Nie pisałeś w poście o tym, ze zafoliowanych egzemplarzy nie idzie dostać tylko pisałeś tak o samej grze. Wiem, ile są warte zafoliowane egzemplarze bo zdarzało mi się odfoliowywac gry których były DWIE znane sztuki w Polsce a raz odfoliowywalem grę której był tylko jeden egzemplarz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@andrzeii: ludzie mogą pisać co im się tylko podoba :) Kolega wyżej podrzucił używany egzemplarz, a mój jest nowy, więc cena jest znacznie wyższa. Kolekcjonerzy zazwyczaj poszukują nówek.

@Unter: wspomniałem o "idealnym, nienaruszonym stanie jak moja", a mój jest nowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podrzucone przez ciebie sprzedały się miesiąc temu - aktualnie nigdzie ich nie ma, albo ja po prostu nie widzę.
  • Odpowiedz
@kacper3355: https://www.ebay.pl/itm/264958996216 wystawiona któryś już raz bez ofert kupna. Myśle, ze celowo użyłeś skrótu myślowego, żeby czytelnik odniósł wrażenie, ze gra sama w sobie jest tyle warta, a nie jest. Zafoliowana - wierze, ze dobije do 500 zł, ale nie nazwałbym tego jakimś szczególnym osiągnięciem w świecie gier :)
  • Odpowiedz
@kacper3355: możesz mi podpowiedzieć jak to było z Neverhood? W materiale arhn.eu wspomniał, że gra nie została wydana w Europie, a jedynie w Ameryce. Możesz mi podpowiedzieć jakim cudem miałem tą grę oryginalną w BigBoxie? Sam tego już nie sprecyzuje jakie dokładnie miał oznaczenia na pudełku bo dostałem ją jakoś w 2002-2004 roku, a jakieś 5 lat temu matka mi #!$%@?ła razem z resztą "śmieci" z piwnicy na śmietnik.

  • Odpowiedz
OPie zrób wpis o tym co wyróżnia produkty kolekcjonerskie bo widzę masę polaczków która nie umie pojąć że produkt w folii, nigdy nie ruszany może mieć o wiele większą wartość XD zaraz napisze któryś jeszcze że pompujesz cenę bo on robak może kupić klucz na Steamie za 5zł albo pobrać z toreentow więc co to za wartość hurrdurr XD
  • Odpowiedz
@kacper3355: Jak dla mnie średnie(może dlatego że nie czuje tego) ale i tak jakieś numerki i tylko grafika żeby zapłacić za coś tyle cebulionów gdzie ja trylogie dark souls kupiłem za 150 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale szacun i tak ,że takie coś posiadasz( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kacper3355: zaraz ktoś powie, że PlayStation 1 w folii jest warte 100zl, bo on za tyle widział na allegro używanego :D
Ja nie zbieram takich rzeczy, ale najrzadsze jest chyba demo FIFA07 na płycie, nigdy nie widziałem takiego i swojego niestety od jakiegoś czasu już też nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kacper3355: O kurde, szacun, widziałem też twój poprzedni wpis o tej Coli z Fallouta. Zajebisty stuff pewnie jeszcze masz do pokazania :D

Ja takie coś co mógłbym się pochwalić to mam Pokemon Fire Red na GBA w stanie praktycznie idealnym (otwarta jest, ale wszystko w stanie super dobrym. Nawet ten kartonik w środku na karta jest jak nowy)
  • Odpowiedz
Przypomniałeś mi historię. Kiedyś będąc wielkim fanem sprinter cella szukałem blacklist i trafiłem na allegro za jakieś śmieszne 50 zł plus jeszcze jakaś gra gratis. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że gość miał polską wersję pudełka 2 tygodnie przed naszą premierą. Okazało się, że wygrał konkurs na kopię przedpremierową, a że mieszka w Stanach to chciał się pozbyć przedmiotu przez jakąś siostrę czy cos. Pomyślałem, że zaryzykuję najwyżej
  • Odpowiedz