Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki,

Nie przedłużono mi kontraktu w obecnej pracy (CNC). Ciężko pewnie będzie już cokolwiek znaleźć w tym roku, więc chcąc nie chcąc mam przynajmniej z miesiąc wolnego i chciałbym przeznaczyć ten czas na mocno intensywną naukę programowania.
Jeśli chodzi o dotychczasowe doświadczenia z IT to pracowałem jako wdrożeniowiec systemów w szpitalach, a potem trochę jako administrator IT również w szpitalu. Do tego pracowałem jako niby "analityk danych", ale to tylko excel był.
Mam zrobiony zaocznie licencjat na SGH, na kierunku metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne ze specjalnością informatyka gospodarcza. Na studiach miałem C++, SQL, R, HTML z jakimiś podstawami CSS i jakieś przedmioty z projektowaniem systemów informatycznych, systemami operacyjnymi, sieci itp., ale to wszystko było tak trochę po łebkach.

Co najlepiej byłoby ogarnąć, żeby możliwie najszybciej się wkręcić na jakieś juniorskie stanowisko i potem się dalej dokształcać? #plsql #python ? Jeszcze coś innego? Raczej nastawiam się bardziej na #backend / #bazydanych

Gdyby ktoś miał do polecenia jakiś książki/kursy/apki do #naukaprogramowania to byłbym bardzo wdzięczny.

#programowanie #pracait
  • 8
@papierowe_sanki: ogółem jestem raczej mobilny tj. pracowałem już w UK, Niemczech, teraz byłem we Francji, ale zjechałem do rodzinnego domu w Polsce (okolice Wwa) i chyba najłatwiej byłoby mi stawiać pierwsze kroki tutaj, a dopiero jak coś podłapię cisnąć znowu w świat.

Oferty są mocno różne, tylko trochę mnie przeraża, że ciężko o cokolwiek bez żadnego doświadczenia. Zawsze to tak, czy teraz przez kowidka większość działa zdalnie i nie ma jak
Oferty są mocno różne, tylko trochę mnie przeraża, że ciężko o cokolwiek bez żadnego doświadczenia. Zawsze to tak, czy teraz przez kowidka większość działa zdalnie i nie ma jak szkolić całkiem zielonych?


@Uqes: od jakiś 2, 3 lat, wzięło się to z tego że od groma jest wanna be programistów samouków którzy próbują się wbić. Ogólnie lepiej Ci wyjdzie szukanie pracy w cnc za granicą niż pchanie się do it w
@Uqes: To wszystko zależy od polityki firmy. Z tego co zaobserwowałem dobre firmy mocno cisną z rekrutacja nowych osób, bo jest teraz dobry czas aby podebrać dobrych pracowników którzy tracą prace z nie swojej winy. Co do juniorów to mało która firma wystawia ogłoszenia, bardziej trzeba rekrutować na midowe stanowiska, pokazać się i dogadać się ze chce się pracować jako junior.
@Uqes: ja zauważyłem, że na wykopie mówią, że nie ma pracy dla juniorów nawet jak ja ją na rynku widziałem. Przed Covid oferty były i to nawet sporo, kilka, kilkanaście ofert w takiej Warszawie zawsze wisiało.

Teraz jest lipa bo co chwilę otwierają, zamykają wszystko, sporo ludzi mimo wszystko się boi a juniora najciężej się wdraża, dużo trzeba nauczyć a przez internet to ciężko.

Realnie nie masz też za bardzo szans