Wpis z mikrobloga

@Kosciany mogłam zabić czas i mieć jakąś tam radość w życiu. Taki trochę pracoholizm u dziecka. Ale co innego mogłam robić kiedy wszystkie moje szkoły to było pato do kwadratu? . Ba nawet okłamywałam koleżanki mówiąc im ze mama każe mi się uczyć bo nie chciałam z nimi przebywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)- z perspektywy czasu nie żałuje uważam że dobrze zrobiłam uciekając
jest taki niz ze w 90% liceów biora jak leci xd


@siodemkaxx: Teraz może i tak, ale op pyta tych co mogą już powiedzieć do czego się to kiedyś przydało. Jak ja szedłem do liceum to nie było tak łatwo się dostać do sensownego ¯\_(ツ)_/¯
Świadectwo w podstawówce - po to żeby dostać się do najlepszego liceum. Świadectwo w liceum - po to żeby dostać się na jak najlepszy kierunek, na topowej uczelni w dużym miescie (Wawa, Krakow, Wrocław, Gdansk, może jakiś Poznań). Wywalić od rodziców, nie utknąć na #!$%@? i mieć perspektywy. Dalej radzisz sobie sam. Bez dobrej uczelni, masz zdecydowanie mniejsze szanse. Do teraz wspominam najlepszego przyjaciela który został w domu (miasto ~200k) zamiast wyjechać
@Kosciany: Same oceny w sumie do niczego, ale:
1. Walka o bycie „najlepszym” została mi do dzisiaj - dzięki temu nie przestaje się uczyć nowych rzeczy, bo od dzieciaka mam silna potrzebę rywalizacji. Dzięki temu w ciągu 6 lat pracy w jednej firmie wypłata urosła czterokrotnie
2. Obecna prace mam z biura karier z jednej z lepszych prywatnych uczelni IT w Polsce, do której dostałem się dzięki dobrym ocenom. Jak wyżej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kosciany: brak wiedzy która skutkowałaby w czerwonym pasku spowolniła moją obecną karierę o dobrych kilka lat a wcześniej uniemożliwiła rozwój w upragnionym kierunku.
Błędnie myślicie jeśli uważacie ze robi się szkole dla papierka. Macie "wszystko" opłacone i macie się tylko uczyć. Nigdy później w życiu nie będziecie mieli takiej okazji. Marnujecie dużo czasu zamiast faktycznie starać się pojąć tę wiedzę bo jak nie nauczycie się myśleć w podstawówce to w średniej
Do fejmu, patrzenia z góry na nieuków pracujących za 2k netto. Byłeś słaby w szkołe, będziesz słaby w pracy, są wyjątki ale, to jak wygrać na loterii
@apsikapsik: Wiesz, że można w młodości interesować się czymś poza szkołą, realizować swoje pasje, rozwijać się, a jednocześnie mieć czerwony pasek, nie zdobywając się na żaden heroiczny wysiłek i nie poświęcając niczego? Ci idioci nawet tego nie sprawdzają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)