Wpis z mikrobloga

Drogie mirki i mirabelki,

Może kogoś zainteresuje - zamówiłem we wrześniu konsolę ps5 digital w #empik opłaconą w całości, empik poruchał mnie 18.11 anulując zamówienie. Miesiąc walki na infolinii i chyba się udało po kontakcie mailowym ps5@empik.com. Zamówienie przywrócone wczoraj z rana, opłacone i dostałem już informację o wysyłce.
Ciekawostką jest fakt, iż w cenie digitala ma do mnie dotrzeć standard.
Nie poddawajcie się i ryjcie jeśli wam anulowali zamówienia po wzięciu pieniędzy. Bank też pobiera odsetki za pożyczanie pieniędzy, a inaczej takiego zamrażania funduszy nazwać nie mogę. Jak nie mają sprzętu, to niech kupią na allegro, ich strata za sprzedaż towaru, którego nie ma.

#ps5
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Mazurskimazur: Analek? Nie musisz tutaj r0baku informować o swoich fantazjach :)

A to że twierdzisz że można było kupić przez pół dnia we wrześniu pokazuje tylko jak prymitywną istotą jesteś. Na zasiłku czy 2500 netto zarabiasz, że musisz się bawić w takie rzeczy?
@iamtehwin:
"Zamiast takim cwaniakom jak ty można sprzedać nadmiarową konsolę osobie, która będzie chciała na niej grać." -> Jak coś, ta osoba co kupi z drugiej ręki też na niej zagra :>
@Mazurskimazur:
Mnie nie musisz tłumaczyć, do ludzi po prostu nie dociera że z racji kijowej podaży, a zwiększonego popytu cena jest większa, ale nie wytłumaczysz oni mają pretensje do ludzi, że to kupują a że drudzy sprzedają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mazurskimazur: Po twoim prymitywnym języku i odpowiedziach dalej obstawiam że jesteś typowym Januszem albo Sebixem, który widzi zarobek większy niż byłby normalnie w stanie zarobic :) Mam nadzieję że jeden z kupujących zdecyduje się poinformować US o tym, że mogłeś podatku nie zapłacić, a wtedy już równia pochyła w tym kraju :)
@haiq: podaż podażą, ale tworzenie sztucznego popytu podpada pod spekulację. Niemniej jakby to powiedział Krzysztof Bosak - gdyby to było złe...
Niemniej wątpliwe moralne i osobiście uważam, że powinno być karane grzywną.

@Mazurskimazur
I owszem, kiedy dorwę digitala - bo na takim mi zależy - a konsole dalej będa sztucznie dmuchane przez spekulantów, to sprzedam po normalnej cenie.
Bronienie takiego "łatwego zarobku" to jak bronienie osób, które sprzedają powiodzianom chleb po
@mutencath:
Nie kłócę się, nie znam realnych danych, ale nie wiem czy to sztuczny popyt, jeśli w każdym kraju brakuje konsol, a też nie uwierzę że mamy doczynienia z zmową rynkową dot. ceny konsol. W UK trzeba dać 700-800 funtów, więc suma sumarum na jedno wychodzi. Nie rozliczam każdego sprzedawcy z osobna, no biznes jak każdy inny po prostu smuci mnie fakt, że na kochanym wykopie tak bardzo tego ludzie nie