Wpis z mikrobloga

Po pierwsze - to symboliczne, po drugie w Biblii z tego co wiem jest opisane, że Adam miał chyba 123 dzieci wiec jakoś to było.

Ateista here, jak chcecie wyśmiewać katolstwo to nie w tak przedszkolny sposób, proszę


@Arc2: ej, stary, ale nawet jeśli miałby 2137 dzieci, to chyba i tak trochę przypał żeby one się ze sobą serduszkowały ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@sledz: > To skoro to nie nasz krąg kulturowy to dlaczego mówi że jest, przy każdej możliwej dyskusji o imigrantach, zapominając że 3 największe religie pochodzą z tego samego regionu i od praktycznie jednej osoby - Abrahama.

Nie spotkałem się z taką argumentacją. Ja mówię o cechach charakterystycznych i "nieścisłościach" ST a nie o ksenofobii.

Skoro też nie nasz krąg kulturowy to czemu nie wrócić do tych wierzeń bliskich naszym realiom?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@noitakto: za dużo tu postów, żeby przeczytać wszystkie, ale dorzucę coś od siebie.

Interesując się kiedyś mocno Biblią i historia religii zauważyłem, jak bardzo wiele książek na ten temat mówi wprost o tym, że teksty składające się na Stary Testament są jedynie skrótem i dostosowaniem do nowego ruchu religijnego znacznie starszych tekstów wywodzących się z Mezopotamii. Mowa tutaj o Sumerze, który jest uznawany za najstarszą cywilizacje (co się powoli zmienia po
@noitakto w przypowieści o Kainie i Ablu jest sugestia tego, że wówczas było już więcej ludzi. Kain po zabiciu Abla miał się bać tego, co powiedzą "inni"
@sledz: A jeszcze dodam, bo nie doczytałem w pełni twojej wiadomości. Chodzi o to, że "defaultowo" człowiek żył w raju i był niezdolny do krzywdzenia drugiego człowieka. Ale korzystając ze swojej wolnej woli, uniósł się pychą i stwierdził że on sam będzie stanowił co jest dobre a co złe. To jest grzech pierworodny i o tym mówi początek Biblii. Będąc w stanie grzechu pierworodnego człowiek zyskał umiejętność czynienia zła. Zaprzepaścił swój
@paktomagik I tu jest zasadnicza dla mnie różnica, bo ten raj dla mnie to po prostu poczucie szczęścia które jest osiągalne, o czym wielu filozofów mówiło, bez Boga.
No i cały czas przypominam skąd ludzie mieli wziąć koncepcje zła, skoro w raju go Joe było i wszystko co Bóg stworzył jest podobno dobre.
@sledz: Napisałem już wyżej. Bóg dał człowiekowi wolną wolę, sprawił że może postępować jak chce, stwierdził że się "nie będzie wtrącać". A zło to już sam człowiek wprowadził korzystając z tej wolnej woli. Raj to oczywiście jest poczucie szczęścia, w chrześcijaństwie też to jest tak postrzegane, tylko że to ostatecznym szczęściem jest bycie z Bogiem, a nigdy tego szczęścia nie osiągniemy gdy będziemy stawiać swoje szczęście nad szczęście innych ponieważ wtedy
@OddajButa123: Bóg ze starego testamentu nie jest tym samym bogiem co Bóg z nowego testamentu - to zobaczy nawet dziecko. Chrześcijanie to tacy śmieszni ludzie, którzy potrafią sobie wmówić, że jest inaczej, a na każdy zarzut znajdą jakąś odpowiedź.

Ja po prostu twierdzę, że czepianie się jakichś starych, głupich historyjek to nie jest coś co popieram, bo wystarczająco dużo innego, bardziej istotnego syfu jest w tej religii.
@noitakto: Apokryfy to odpowiedź na twoje pytanie.

"Book I. The careers of Adam and Eve, from the day they left Eden; their dwelling in the Cave of Treasures; their trials and temptations; Satan's manifold apparitions to them. The birth of Cain, of Abel, and of their twin sisters; Cain's love for his own twin sister, Luluwa, whom Adam and Eve wished to join to Abel; the details of Cain's murder of