Wpis z mikrobloga

Halo Mirki ja z pytaniem o dbanie o drogi.
W mojej gminie odśnieżane są wszystkie drogi ale dbanie o odladzanie jest tylko na głównych drogach. Wie ktoś może jak to wygląda prawnie? No do sklepu gdzie mam 200m idę prawie 10 minut bo jest tak ślisko (°° Chcę zadzwonić jutro do wydziału dróg. Niby wyczytałem, że jest to w ich obowiązku ale wolę się upewnić. I może ktoś da poradę jak formułować pytania (żeby mnie z kwitkiem nie odprawili) albo o co mogę dokładnie pytać. Chciałem napisać do Watchdog Polska ale szkoda chyba im marnować czas na taką pierdołę xD Może ktoś miał podobny problem i się wypowie?
#drogi #watchdogpolska #prawo
  • 4
Te drogi o które mi chodzi już patrzyłem i są gminne ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz tylko nie wiem jak do nich zagadać, żeby się wzięli do roboty i dbali też o odladzanie, a nie tylko o odśnieżanie. Fajnie, że wynajmują zewnętrzną firmę do tego ale chyba w umowie nie ma tylko odśnieżania. Jak się tego dowiedzieć (°°
@JayM: art. 20 pkt 4 ustawy o drogach publicznych:
Do zarządcy drogi należy w szczególności: 4) utrzymanie nawierzchni drogi, chodników, drogowych obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą, z wyjątkiem części pasa drogowego, o których mowa w art. 20f pkt 2.

Art. 4 pkt 20 tej samej ustawy:
Użyte w ustawie określenia oznaczają: 20) utrzymanie drogi - wykonywanie robót konserwacyjnych, porządkowych i innych zmierzających do zwiększenia bezpieczeństwa