Wpis z mikrobloga

Wcześniej youtube zarabiał na reklamach i ja to rozumiałem,


@depcioo: Nie, hajs z reklam to za mało dla youtube. Przez wiele lat było ich mniej żeby przyciągnąć użytkowników. Netflix, HBO, Spotify - to wszystko płatne więc dlaczego ludzie mają problem z youtubem?
@dididida: ciezko jest outplaynąć youtubea, próbowalo juz wiele stron typu streamable, bichute i jeszcze pare, ale okazuje się że twórcy nie chcą robić contentu na platformie gdzie nie można zarabiać, bo nie ma reklam. Na PC wiadomo że kazdy ma ublocka i tych reklam nie widuje, ale osobiscie dużo youtubea slucham i oglądam w pracy na komórce, i oh boy, jak mnie te reklamy są w stanie wyciągnąć z imiersji jakiegoś
@depcioo: A czym się różni taki YT od netflixa, że tam nie macie problemu płacić abonamentu a tutaj tak? YT ma jeszcze przyjaźniejszy model biznesowy bo pozwala na korzystanie bez abonamentu na co nie pozwala netflix czy hbo. Na YT masz mnóstwo wartościowych treści, wystarczy subskrybować odpowiednie kanały. Tym ludziom też należy się jakieś wynagrodzenie za tworzenie tych treści. Do tego utrzymanie infrastruktury takiego YT to są kosmiczne koszty. YT jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@depcioo: na komputerze mam adblock, a na telefonie korzystam z chińskiej apki z jutubem, jest brzydka xD ale da się wyświetlać w tle i bez reklam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@depcioo: też coraz bardziej mnie to wnerwia, jeszcze do tego wielki popup z youtube premium przy prawie każdym włączeniu yt
Przynajmniej tyle że muzyka nie ma jeszcze reklam w środku klipu, jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie pomyśleć nad yt vanced albo jakimś pi hole.
Na PC oczywiście od zarania dziejów mam adblocka, tylko ten android nieszczęsny (,)