Wpis z mikrobloga

@pavulon78: nie, zgłosiłem nabycie pojazdu. Przerejestrowywać go nie mam zamiaru ale przy zgłoszeniu nabycia dane posiadacza są już zmienione i w rejestrze ja widnieje jako właściciel wiec teoretycznie powinienem mieć go w bazie. Czy to tylko w przypadku kiedy go przerejestruje?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kusi_: szczerze mówiąc to w ogóle pierwszy raz słyszę o czyms takim jak zgłaszanie zakupu. Sprzedaż owszem, zgłaszałem. Ale po zakupie po prostu trzeba auto przerejestrować na siebie, żeby w systemie było Twoje. Bo teraz to chciałbyś mieć w mobywatelu siebie jako właściciela, a w dowodzie rejestracyjnym cały czas jest poprzedni właściciel.
@pavulon78: No właśnie nie, doczytaj dobrze jak to teraz wyglada. Przerejestrować trzeba w przypadku kupna samochodu z zagranicy do miesiąca z tego co pamietam. Jeśli kupisz auto w pl to trzeba zgłosić nabycie pojazdu.W innym wypadku można dostać karę. Przerejestrowywać nie trzeba
@Kusi_: dopóki nie przerejestrujesz auta nie pojawi Ci się w aplikacji.
Zgłoszenie nabycia /= przerejestrowanie, wciąż auto widnieje jako zarejestrowane na poprzedniego właściciela, a w CEPIKu jest gdzieś tylko adnotacja, że zostało zgłoszone nabycie. Obowiązek przerejestrowania wciąż istnieje, a zgłoszenie nabycia zostało wprowadzone, żeby uniknąć kary gdy kupiłeś np. auto do remontu i nie możesz przerejestrować bo nie przejdzie badań technicznych.
@tiksiu: > Obowiązek przerejestrowania wciąż istnieje, a zgłoszenie nabycia zostało wprowadzone, żeby uniknąć kary gdy kupiłeś np. auto do remontu i nie możesz przerejestrować bo nie przejdzie badań technicznych.

Zgłoszenie nabycia pojazdu nie jest tożsame z przerejestrowaniem samochodu i nie ma takiego obowiązku. Nie ma obowiązku przerejestrowania pojazdu. Wystarczy poprzez internetowy formularz zgłosić fakt nabycia auta.