Wpis z mikrobloga

@wygolony_libek-97: Ale przy tej całej patodeweloperce to osobiście dostrzegam pewną zaletę. Wreszcie w tych bardziej wiekowych i okołoprzemysłowych częściach miasta i jego okolic tchnięto (przez lata takich punktowych budów) sporo świeżości. Tak, że estetyka siermięgi i spękanego betonu sprzed pół wieku czy nawet czerwonej cegły i skleconych chat z dawnych dołączonych wiosek ustępuje miejsca czemuś o wiele bardziej na czasie. Poprawiającemu wygląd zastanych nieraz i od pokoleń zabudowań w okolicy.

Czemuś bardziej cieszącemu oko i z mniej zacofaną architekturą. A przy okazji można od razu w okolicy utwardzić drogi zamiast błota i dziur. Zrobić porządny chodnik zamiast jakiś walniętych na piachu płyt bez krawężnika. Poprawić krajobraz w miejsce rozwalonych płotów i zarośniętych drutów, jakieś usługi nowe obok sprowadzić. Ucywilizować dzikie okolice, zaadaptować pustostany często służące za meliny i śmietniki. Czy zrobić coś z nieukończonymi inwestycjami oraz ruderami, które próby transformacji nie przetrwały a tak to przez lata całe wszystko było zostawione samemu sobie.

#patodeweloperka #architektura #urbanistyka #deweloperka #deweloper #mieszkaniedeweloperskie #mieszkania #rudera #modernizm #budowa
  • 4
Wszystko fajnie tylko mam wewnętrzne wrażenie, że te bloki posypią się za 20lat... Pracowałen jako hydraulik na warszawkich inwestycjach i wiem jak te domy są budowane, materiały jak najtaniej. Główną rolę w stawianiu ścian działowych jest pianka, bo po co dać więcej zaprawy xD. Cięcie po kosztach gdzie tylko się da, sciankę, która miała optycznie oddzielać salon od kuchni (taki aneks) to jak zahaczyłem łokciem to prawie ją zburzyłem, no ale tynk
Cóż...skąpa realizacja i optymalizacja kosztów wstępnych po całości to już swoją drogą ( ͡° ʖ̯ ͡°) ( _) może i do czasu zamiany w slumsy coś ruszą w technologii budowlanej dalej aby to jakoś sensownie odnawiać czy remontować