Wpis z mikrobloga

Jak tam? Przygotowani na podatek cukrowy? Za 3 dni wszystkie napoje zdrożeją o 1zł z groszami za 1 litr

Morawiecki wprowadzajac opłatę cukrową (która wg niego nie jest podatkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) policzył sobie, że pisowski budżet zarobi na tym 3 miliardy złotych. Oczywiście wg rządzących chodzi o #zdrowie a nie o #pieniadze (źródło )

Takiego wała, żeby się nie przeliczył, na mnie nie zarobi. Zrobiłem sobie skromny zapas napojów a od nowego roku, jak wejdzie ta opłata nie kupię ani grama napoju ze sklepu choćbym miał się zsikać z pragnienia.

Jak skończą mi się zmagazynowane zapasy będę pił herbatę, nie dlatego że nie bedzie mnie stać na droższe napoje ale dla zasady, żeby nie wspierać polityki podnoszenia podatków w celu łatania dziur w budżecie powstałych przez pisowskie programy socjalne i nieumiejętne zarządzanie gospodarką.

Nie piję aż tak dużo słodzonych napojów 2-4 litry na tydzień więc zestaw ze zdjęcia (200 litrów coli, 16 pepsi, 16 miryndy, 50 litrów energetyka) powinien wystarczyć na rok, może dwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za 3 dni gdy wejdzie opłata cukrowa to co na zdjęciu będzie w sklepie kosztować ~ 300zł więcej więc trochę #inwestycje #inwestowanie i #oszczedzanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W #biedronka jest teraz fajna promocja 4+2 litry coli gratis, 6x2L wychodzi 8,60 zł, niewiele mniej po nowym roku będzie kosztowała 1 butelka 2 litrowej coli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #podatekcukrowy #finanse #bekazpisu #komunizm #podatki
Ksemidesdelos - Jak tam? Przygotowani na podatek cukrowy? Za 3 dni wszystkie napoje z...

źródło: comment_16092421284kCgzu9Cb4Ao3kyWeeKjFb.jpg

Pobierz
  • 223
  • Odpowiedz
@Victim: ja tam nie piję rzeczy, które z angielskiego nazywam szerokim pojęciem soda, jakieś peppery, fanty, cole. Rzadko przyjeżdżam do #!$%@?łku, więc się tak nie interesowałem, ale czy ten podatek dotyczy takżę MOICH ULUBIONYCH NEKTARÓW I SOKÓW, NP Z MARCHWII, POMARAŃCZY I #!$%@??
  • Odpowiedz
niecałe dwie szklanki cukru z napojów w ciągu tygodnia nie brzmi jak nie dużo


@Stef444n: zależy co jest twoim punktem odniesienia jako niewiele. Pijąc słodzoną herbatę też możesz do tego dobić. Średnio Polak spożywa 40-50kg cukru rocznie, duże znacznie ma reszta diety.
  • Odpowiedz
Zrobię tak samo, a od nowego roku zamiast słodzonych napojów będę kupować nieopodatkowane narkotyki, więc na mnie nie zarobią i nie będę zdrowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz