Wpis z mikrobloga

Jak tam? Przygotowani na podatek cukrowy? Za 3 dni wszystkie napoje zdrożeją o 1zł z groszami za 1 litr

Morawiecki wprowadzajac opłatę cukrową (która wg niego nie jest podatkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) policzył sobie, że pisowski budżet zarobi na tym 3 miliardy złotych. Oczywiście wg rządzących chodzi o #zdrowie a nie o #pieniadze (źródło )

Takiego wała, żeby się nie przeliczył, na mnie nie zarobi. Zrobiłem sobie skromny zapas napojów a od nowego roku, jak wejdzie ta opłata nie kupię ani grama napoju ze sklepu choćbym miał się zsikać z pragnienia.

Jak skończą mi się zmagazynowane zapasy będę pił herbatę, nie dlatego że nie bedzie mnie stać na droższe napoje ale dla zasady, żeby nie wspierać polityki podnoszenia podatków w celu łatania dziur w budżecie powstałych przez pisowskie programy socjalne i nieumiejętne zarządzanie gospodarką.

Nie piję aż tak dużo słodzonych napojów 2-4 litry na tydzień więc zestaw ze zdjęcia (200 litrów coli, 16 pepsi, 16 miryndy, 50 litrów energetyka) powinien wystarczyć na rok, może dwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za 3 dni gdy wejdzie opłata cukrowa to co na zdjęciu będzie w sklepie kosztować ~ 300zł więcej więc trochę #inwestycje #inwestowanie i #oszczedzanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W #biedronka jest teraz fajna promocja 4+2 litry coli gratis, 6x2L wychodzi 8,60 zł, niewiele mniej po nowym roku będzie kosztowała 1 butelka 2 litrowej coli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #podatekcukrowy #finanse #bekazpisu #komunizm #podatki
Pobierz Ksemidesdelos - Jak tam? Przygotowani na podatek cukrowy? Za 3 dni wszystkie napoje z...
źródło: comment_16092421284kCgzu9Cb4Ao3kyWeeKjFb.jpg
  • 223
6-9 miesięcy ale wątpie zeby to sie popsuło po roku czy dwóch nawet, ktoś na wykopie kiedys pisal ze prowadzi żabke i piją przeterminowane cole ktore sie nie sprzedały z terminem sprzed kilku lat i nie bylo róznicy w smaku


@Ksemidesdelos: no ja tam w biedrach widzę zwykle takie po 3-4 miesiące przed datą, a kiedyś kupiłem pepsi z datą poniżej 1 miesiąca i było paskudne w smaku. Ciekawe, czy przez
@Ksemidesdelos: na produkty trwałe mikrobiologiczne obowiązuje data minimalnej trwałości, dlatego na etykiecie umieszczony jest zwrot najlepiej spożyć do. To znaczy że do konkretnej daty producent gwarantuje że produkt będzie miał odpowiednie walory smakowe oraz organoleptyke. Z kolei zaś dla produktów nietrwałych mikrobiologiczne , np. mięsie swieżym, surowkach umieszczony jest termin przydatności do spożycia, o zwrocie: należy spożyć do. Czyli po do tej daty producent gwarantuje że produkt się nie zepsuje. W
@Victim: @general_bomba:
Polska do zabawny kraj.
Polacy poprą zakaz jedzenia gówna tylko dlatego że ktoś na drugim końcu Polski je lubi a oni już nie xD
Wegetarianie poprą podatek od mięsa, mięsożercy podatek od kotletów sojowych, ludzie bezdzietni podatek od pieluch a pary poprą bykowe.
Ludzie wolący kebsa poprą podatek od burgera, a ludzie wolący burgera podatek od kebsa.
I tak się żyje w tym państwie z dykty, nawet mi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ksemidesdelos: zgadzam sie ze ten podatek to #!$%@? ale moze warto jednak zmniejszyc liczbe gramów cukru w napojach. Kiedys Sprite mial 2g cukru na 100ml - teraz ma 10g. Nie da sie tego pic. Takie cholernie slodkie.
Pytanie brzmi- czy Coca Cola sama z siebie podniosla 5 razy poziom cukru czy to odpowiedz na opinie klientow - bo sami wpieprzamy tyle cukru ze kolejne pokolenia beda wygladac jak bohaterowie Wall-E