Wpis z mikrobloga

No i fajnie, może dzieciaki mniej tego syfu będą piły.


@DanekRBI: Każdy produkt spożywczy powinien być opodatkowany jak napoje z cukrem i bez cukru żeby przypadkiem Polak nie zjadł np. cukierka albo nie posłodził herbaty - cukrem albo słodzikiem.
@Elec:

Dlaczego ja mam płacić za czyjąś słabą wolę?

Bo chcesz mieć mniejsze kolejki do NFZ za 20 lat. I nie chcesz, żeby leczono tyle cukrzyków z Twoich podatków.

I dlaczego tylko napoje są opodatkowane a np. czekolada już nie?

Nie wiem. Pewnie dlatego, że PiS to leśne dziady.
@mich160:

Bo chcesz mieć mniejsze kolejki do NFZ za 20 lat.

Mniejsze kolejki to chcę mieć dzisiaj. Jak się oferuje jakąś usługę za którą muszę płacić to ma ona prawidłowo działać teraz a nie jak na coś umrę. Powinien być jakiś maksymalny limit dni na termin do lekarza bo polska służba zdrowia to jest nieśmieszny żart i całe życie musiałem chodzić prywatnie.

I nie chcesz, żeby leczono tyle cukrzyków z Twoich
@DanekRBI: dzis cola, jutro papierosy, za tydzień samochody, a za miesiąc woda. W którymś momencie to uderzy także w ciebie. Dlatego trzeba reagować a nie że "mnie nie dotyczy"

Jeżeli tak dbają o zdrowie to dlaczego obarczyli tym samym podatkiem napoje "zero"?
@ProjektGdansk: A gdzie ja napisałem, że mnie to nie dotyczy? Też od czasu do czasu kupowałem takie napoje, ale tylko na jakąś imprezę, bo nikt nie chce, żeby mu polewano tańsze zamienniki (a przynajmniej nikt tego głośno nie mówi). I co według Ciebie miałbym zrobić? Wyjść samemu na ulicę i krzyczeć, że opodatkowany został napój którego nie piję i który moim zdaniem jest niezdrowy? Nie podoba mi się nowy podatek, ale
@Pierorzek no to o co tu chodzi? Nie wiesz czy to też ten podatek czy marże sobie sprzedawcy podrzucili żeby sprzedawać drożej i żeby zwykła cola zeby też schodziła?
@bArrek no właśnie, widzisz! Dobrobyt. Za PO to taka bieda była że napoje trzeba było tanio sprzedawać bo inaczej by nikt nie kupił, a teraz, po latach rządów PiS Polaków stać na to, żeby zapłacić więcej. ~cytat z Wiadomości 04.01.2021