Wpis z mikrobloga

Po trzech dniach na #carnivore odczuwam pierwsze efekty. Na początek powiem, że przez okres świąteczny raczej mocno poluzowałam dietę i nie trzymałam się swojego standardowego keto, więc te różnice są pewnie tym bardziej odczuwalne. Tak czy inaczej, po trzech dniach mam już całkiem płaski brzuch i czuję się jeszcze lżej niż na keto - to jest takie uczucie jakbyś miał całkiem pusty żołądek, ale w ogóle nie był głodny :D Nie mam też póki co żadnych niedozwolonych zachcianek, a wręcz z ekscytacją czekam na kolejne przepisy, bo mam już listę dań carni, które chcę jeść w najbliższym czasie i na razie nuda mi nie grozi.

Mentalnie jest mi trochę lżej, ale nie przypisuję tego jeszcze diecie, a raczej ograniczeniu konsumpcji newsów ze świata na czas urlopu, który właśnie dobiegł końca. Bardzo się modlę o to, żeby nabiał nie okazał się dla mnie szkodliwy, bo bez sera to byłoby jednak ciężko.

#keto #zerocarb
  • 30
przez okres świąteczny raczej mocno poluzowałam dietę


@BarkaMleczna: Jak chyba każdy poza naszym carnichadem Derpem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dostałem od kuzyna malinowe kitkaty i pocky z Japonii, które uwielbiam i je zjadłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Potem po raz pierwszy zabawilem się w Ciebie i grupę poszczaca aż :v
Za rok muszę być silniejszy ()
@BarkaMleczna: @luk04330: Niebawem pojawią się Wam pierwsze objawy odstawienia węgli - czyli tzw. keto flu: zawroty głowy, zmniejszona koncentracja, rezygnacja, brak siły, zachcianki na słodkie itd. Wtedy łatwo jest odpuścić, więc bądźcie silni :) Pomaga zwiększona podaż sodu (soli kuchennej) i suplementacja potasu. Po jakimś czasie przejdzie i będzie dobrze.
@tooph: może tak, a może nie - po półtora roku na keto te efekty mogą być łagodniejsze. Zresztą przechodziłam keto flu, to nie takie straszne, ale najbardziej boję się biegunki, którą straszył mnie Joe Rogan :D Ty jesteś na carnivore?

@luk04330: tak z ciekawości, mówisz jakimś normikom ze swojego życia, że przechodzisz na bardziej restrykcyjną dietę? Moi znajomi czy rodzice wiedzą, że jestem na keto, ale na razie nikomu o
@BarkaMleczna: Podeslalabys przepisy? W zeszłym roku udało mi się być jakieś 6 miechow na carni ale później już było zbyt monotonnie. Chciałoby się wrócić bo czułem się super... Powodzonka i trzymam kciuki za wytrwałość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cugowski: carnivore to po prostu produkty pochodzenia zwierzęcego - mięso, podroby, jajka, nabiał, plus ewentualnie przyprawy (jeżeli nie szkodzą). Istnieją bardziej restrykcyjne wersje, które np. wykluczają nabiał czy wieprzowinę, ale to jest zazwyczaj dla ludzi bardzo chorych, którzy potrzebują przeprowadzić mocną dietę eliminacyjną, żeby sprawdzić, co im szkodzi czy wyleczyć mocno uszkodzone bebechy. Ja mam nadzieję, że w moim przypadku sprawdzi się relaxed carnivore.
@luk04330 @BarkaMleczna: Dzieki. To rzeczywiscie carnivore wydaje sie strasznie monotonna dieta. Dosyc czesto zdarzalo mi sie byc bardziej na carni niz na keto, jednak byc na co dzien na carnivore wydaje mi sie ciezko, bez fasolki, bez orzechow. Ma ktos z Was polecana strone z przepisami?
@luk04330: Tzn. tak, ja mam zasadę, że nigdy pierwsza nie poruszam tematu, ale jak ktoś zapytał (np. jak odmawiam pizzy albo coś), to chętnie mówiłam i odpowiadałam na pytania. Z carnivorem też nie spodziewam się "ataków", ale na pewno byłyby standardowe pytania o witaminy, monotonię, itd. i jestem taka,że czułabym potrzebę wytłumaczenia swojego stanowiska, bo ja po prostu lubię dyskusje na argumenty, i po prostu na razie mi się nie chce